Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent a directX?

Mit jelent a directX?

Figyelt kérdés

Konkrétan úgy értem, ha van egy 9600GT-m, ami egy adott játékot fullon visz, directx 10-el, akkor pl egy hd6950-el, ami directx 11-es, ugyanúgy fullon, lenne különbség?

Tudom, h ez nem egy mai kártya, mármint a 9600GT, de szerintem érthető, mire vagyok kíváncsi.



2012. márc. 25. 12:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha a játék DX11 effekteket támogat, akkor lenne különbség (főleg ha tesszelláció is van).

Amúgy a DirectX egy alkalmazás programozási felület Windows rendszerekhez...azaz ez biztosítja, hogy a programozók úgy írhassanak kompatibilis alkalmazásokat, hogy nem kell ismerniük az összes hardvert, konfigurációs lehetőséget. A játékoknál a grafikus kártya meghajtóprogramja fordítja a directx kompatibilis kódokat az adott GPU nyelvezetére. Ennek mondjuk van egy olyan hátránya, hogy nem lehet tökéletesen optimalizálni a játékokat, nem lehetséges a maximumot kihozni az adott grafikus processzorból (a konzolokkal ellentétben, ahol fix a hardver), de ez az ára a széleskörű kompatibilitásnak. Lényegében a directx a különböző hardverek és az operációs rendszer közötti egységes programozási felület. Az újabb directx verziók újabb utasításokat, lehetőségeket rejtenek magukban, aminek kihasználásához kell a kompatibilis hardver is.

Ezt nagy vonalakban valahogy így kell elképzelni, de ha mélyebben kíváncsi vagy, vannak jó leírások, összehasonlítások a neten, hogy mit is tudnak az új verziók, milyen lehetőségeket tartogatnak a számunkra. A directx 11-ben játékos szempontból a tesszelláció és displace mapping segítségével lehet látványosabb dolgokat elérni (Heaven Benchmark remekül szemlélteti), de nagy újításnak mondható a direct compute is, ami a directx API-n keresztül enged hozzáférést a programozóknak a GPU számoló egységeihez, hogy azokat általános célra is segítségül hívhassák (lényegében ez a CUDA, APP és OpenCL felületek konkurens alternatívája).

2012. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!