Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudom gyorsítani a gépemet...

Tudom gyorsítani a gépemet memóriabővítéssel?

Figyelt kérdés

Vagy mi mással tudok rajta "segíteni"? És ha igen, mennyit bír el gép?Jelenleg a következőkből áll össze:


Gigabyte GA-EP31-DSL3 alaplap,

Core2 Duo 2,8GHz CPU,

2GB/800 DDR-II RAM,

Ati Radeon HD3870 VGA,

Codegen 400W táp


Win7/64 rendszer


2012. márc. 25. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én inkább ezt javasolnám neked: [link]
2012. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen gyorsulásra vársz!

Amúgy 2GB RAM könnyen kevés lehet, főleg ha már eleve 64 bitest Win7-t telepítettél (ügye a 64 bites rendszernek és alkalmazásoknak eleve nagyobb a memória igényük). Tehát, ha tennél bele még 2GB-t, akkor lenne értelme a 64 bitnek és a játékok sem futnának ki a RAM-ból. Gyorsabb lenne az alvó állapot/ébresztés közötti váltás, gyorsabb lenne pl egy játék tálcára rakása és elővétele illetve több alkalmazás egy idejű futtatása is valamivel gördülékenyebb lenne. Természetesen, ahol a CPU, a videokártya vagy a HDD sebessége a mérvadó, ott nem okozna gyorsulást a több RAM.

Tehát komoly gyorsulásra nem számítanék csak gördülékenyebb használatra (játékoknál segíthet annyit, hogy megszűnhet a HDD nyüstölése és az időnként bekövetkező akadozás, ami a fizikai memória elfogyásával jár).

2012. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
4gb ram kéne,de ha nem lenne elég a 2,8Ghz (ha valaki tudna ilyen játékot :) )akkor már új alaplap a ddr 2 miatt.(3.4 -es procival hogy nézne ki a ddr2 ram??(amúgy DDR3 rammal is gyorsabb lenne még akkor is ,ha az is 2 gb)
2012. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehéz értelmezni, amit előttem írtak és ahogy látom képzavar is van. Már több tesztben láthattuk, hogy ugyanaz a proci nem gyorsul láthatóan a DDR2->DDR3 memóriára váltás miatt. Viszont ha kevés a kapacitás, akkor azt nem lehet memória sávszélességgel pótolni...tehát ha kevés a 2GB DDR2, akkor azt nem lehet megoldani 2GB DDR3-mal, hanem több RAM kell. A kérdésben szereplő deszka amúgy is csak DDR2 kompatibilis (ha meg már új alaplap és DDR3, akkor érdemes platformot váltani -> lga-1155).

Több olyan teszt található a neten, ahol DDR2-800 vs DDR2-1066 vagy DDR2-1066 vs DDR3-1333 vagy éppen DDR3-1333 vs DDR3-1866 méréseket végeztek és a gyorsabb RAM javára mindig csak 1-2% difi jött ki átlagban (az integrált GPU-k viszont képesek látványosabb gyorsulásra, ez jól látható pl a Llano APU-k esetében is).

2012. márc. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Igazad van, csak én az ér miatt is gondoltam az alaplap cserét... ddr2-vel nem éri meg tényleg mert viszonylag olcsó

de régebbinél olcsóbb az alaplap +ram csere. (már ha valaki szokta nézni az áraikat kedvtelésből) És bocs, hogy összezavartalak, nem néztem utána eléggé...

2012. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
~Nem tudom miért írtam el az elejét
2012. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!