Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akinek van/volt xbox360-ja...

Akinek van/volt xbox360-ja annak történt már olyan hogy pár óra után túlmelegedett a gép, s más ilyesmi problémák voltak-e és annyit szeretnék a "te cs*cska minek írod ki ezt " az ilyen kommentektől megkímélhetnétek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az Xbox360 gyakorlatilag folyamatosan túlmelegszik,ezért egy idő utána a GPU forrasztások meggyengülnek,nem érintkezik rendesen és így lesz belőle 3LED hiba.


Ezt a meghibásodást el lehet tolni valamivel,ha minden használat után bekapcsolva hagyod a dashbordon legalább egy 5 percre hogy lehűljön és fektetve használod nem állítva,ugyanis a 2 oldalán vannak szellőzők de ha az egyik oldalon van egy HDD a másik oldalra meg állítod,akkor még rosszabb lesz a hűtés.Ezért fektetve kell használni hogy legalább az egyik oldalon szabad legyen a szellőző.


De ha arra gondolsz hogy pár óránként 3LED-et kapsz,akkor már nem sokat tudsz tenni lassan elfog halálozni.Ha nálad 2 3LED között még vissza-vissza tér az életbe pár órára szerencséd van.De sokéig már nem fogja bírni.

2012. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem mert lehet veszek egyet és hallottam erről a dologról amúgy kössz de mi az a board vmi :D
2012. márc. 27. 16:58
 3/17 robogo98 válasza:
Venni kell bele extra hűtést és ugy sokal továb birja melegedés nélkül
2012. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És azt honnan szerezzem be ?Meg azt belerakják jah és ha belerakják külön akk garancia marad ?
2012. márc. 27. 18:54
 5/17 anonim ***** válasza:

A dashboard a menüje.


Amikor futtatod a játékot akkor a GPU és a CPU jobban dolgozik,felmelegszik de az hőtés nem tudja a hőt hatékonyan elvezetni.És ha azonnal kikapcsolod használat után a hő bent marad,nem tud lehülni a GPU és az nem használ neki.Ezért először mindég hagyd a menüben legalább egy 5 percre bekapcsolva hogy lehőljön a GPU és a CPU.És soha nem használd állítva.


Ez én Xbox360-am első szériás amiben nagyon nagy probléma van a hűtéssel és ezért az átlag élettartalma 6 hónap.

Így hogy a menüben hagyom lehülni kikapcsolás előtt és fektetve használom,már több mint 2 éve működik.Szóval másfél évvel túlélte a várható élettartalmát.


Ja igen és a játékokat telepítsd fel a merevlemezre,ne DVD-ről futtasd őket,mert a GPU a DVD olvasó alatt van és ha DVD-ről futtatod a játékokat,akkor azzal is több hőt kap a GPU ami megint csak nem használ neki,jobb ha onnan is kevesebb hőt kap.


Ha ezt a 3 dolgot betartod,nem mondom hogy megelőzheted a 3LED-es meghibásodást,de jelentősen növelheted az Xbox360 élettartalmát.

2012. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm így most már értem a dolgot még egyszer kösz.
2012. márc. 27. 20:18
 7/17 anonim ***** válasza:

Előttem szólóak jól mondják. Egyébként nekem is volt xbox360 as gépem egy ismerősöm már mondta is hogy soha ne használjam állítva, illetve ha lehet a játékokat tegyem fel a HDD-re mert nem véletlenül van benne. Még célszerübb az alját kicsit megemelni magyarul a talpakat ráteszed néhány fakockára hogy alul is jobban tudjon szellőzni és minden oldalt legyen legalább 5 cm rés hogy mozogjon a levegő ki-be. Ha már több óta után megunod a játékot akkor az alap menübe még járasd kb 5-10 percig ha nem sietsz sehova így letudja hűteni magát. Egyébként az aljára még egy laptop hűtőt is célszerűbb rakni.

Én így több mint 3 évig használtam nem vot soha 3led hiba amikor haverok jöttek át hozzám akkor pedig órákon keresztül nyúztuk a gépet. Egyébként egy konzolos szakember ismerősöm mondta hogy az xboxokba után gyártott hűtést szoktak rakni egy idő után illetve kitakarítják hogy a lerakódott por ne fojtsa el a nyílásokat. Egyébként a takarítást célszerűbb szakemberre bízni ezt egy egyszerű 1 óra alatt megcsinálják neked. A másik lényeg amit még nem mondtam korábban ha nem használod és már elég szépen lehűlt a gép tehát már nem olyan forró sehol hanem éppen hogy langyos akkor érdemes letakarni valamivel hogy még kevesebb por menjen bele. De ezt csak is kizárólag áramtalanított állapotban és ne legyen bekapcsolva egyáltalán. Én egyébként csak azért váltam meg az xboxtol mert már nem bírtam úgy kihasználni és nem akartam hogy évekig álljon mert akkor 2 munkahelyem volt és egyszerűen csak aludni jártam haza és 1 nap szabad időm nemvolt.

2012. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentet nagyon sokat segítettetek .Még azt szeretném megkérdezni h Xboxba csak 2 joystickot lehet bedugni ?
2012. márc. 28. 16:56
 9/17 anonim válasza:
Kezdjük ott, hogy az xboxhoz már elég kevés helyen találsz vezetékes kontrollert, mostmár a vezeték nélküli a nyerő. amúgy nem, 1-4ig lehet csatlakoztatni/dugdosni őket befele.
2012. márc. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
oké és a vezeték nélkülit nem lehet csatlakoztatni ?ha igen akkor azt amugy hogy kell ?
2012. márc. 29. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!