Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vga vagy processzor limit?...

Vga vagy processzor limit? Ezen filózok már egy ideje, és nem jutok dűlőre, FX-4100+HD6770Vapor-X 1gb GDDR5 proci és kártya.

Figyelt kérdés
Szeretném tudni, hogy mit is ad a két elem? Proci avagy vga limit vagy egyik sem? A mai játékok 1650x1050-es és 1280x800-as felbontáson HIGH és ULTRA beállításokkal jól futnak (bár előző gépemhez képest ez a gép atom erőmű, így nekem az akadás mentes játék már jót jelent), de itt olvasgattam ezeket a limit dolgokat és kíváncsi lettem.

2012. márc. 29. 06:36
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Inkább VGA limit, mivel ez a processzor sokkal erősebb VGA mellé is elég:)
2012. márc. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lindmayer ***** válasza:
82%
szerintem is inkább vga limit
2012. márc. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. márc. 29. 07:55
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Ezt így nehéz megmondani, hiszen egy játékon belül is lehetnek CPU vagy VGA igényesebb részek, de maguk a játékok sem egyformák és függ a dolog a beállításoktól is.

CPU limit akkor van, ha a vga több fps-t képes produkálni, mint amennyit a CPU elő tud készíteni. Ilyet mesterségesen úgy lehet generálni, hogy a felbontást és a grafikai beállításokat alacsonyra vesszük (ilyenkor a GPU-nak nincs nehéz dolga és sok képkockát képes kiszámolni).

VGA limit nyilván akkor van, ha a GPU van nagyon leterhelve és csak kevés fps-t tud produkálni holott a CPU többet is tudna. A procit nem befolyásolja a grafikai beállítás vagy a felbontás, de a vga képességeit igen. Magasabb felbontáson, magas grafikai beállításokkal meg szűrőkkel megspékelve általában vga limitről beszélhetünk.

A kérdésben szereplő párosítással nincs gond, felesleges ezen a kérdésen agyalnod. :)

2012. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Minden választ köszönök, tudatosan választottam ezeket az alkatrészeket, elégedett vagyok velük, csak a sok gyakori kérdések olvasás közben fogalmazódott meg ez alimites kérdés, kíváncsi lettem. De most már világos a dolog :)


(Utolsó köszönöm a kimerítő válaszodat, sok mindent megtudtam belőle :) )

2012. márc. 30. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!