Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megér ez a konfi 60ezret? Az...

Megér ez a konfi 60ezret? Az új játékokat vinné? Alaplap: Gigabyte GA-M55S-S3 Processzor: AMD Athlon 64X2 Dual Core 4200+2.21 GHz RAM: Kingston 2 GB DDR 2 Videókártya: ATI Radeon ( Sapphire ) HD5750 1 GB PCX Tápegység: LC Power 550W

Figyelt kérdés
PC
2012. márc. 29. 07:21
 1/8 lindmayer ***** válasza:

nem igazán

gondolom használt, és mennyibe kerülne?

2012. márc. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezen a gépen az új játékok már eléggé szaggatnának.Ha csak játékra kell ne vedd meg.Főleg a proci gyenge benne.
2012. márc. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az alaplap elég régi és nekem nem voltak vele túl jó tapasztalataim (ráadásul nem is nagyon fejleszthető, nem lehet bele újabb procikat tenni). A proci sem egy mai darab, ráadásul a mellékelt videokártyához kevés, ezt mindenképpen cserélni kéne. Manapság játékos gépbe 2GB RAM is kevés (esetleg Win XP-hez még elég). A videokártya még elmegy. A tápegység viszont nem tartozik a minőségi darabok közé...de legalább sok watt van ráírva (szívesebben látnék benne egy 400W-s FSP-t). 60k-t szerintem nem ér meg...ha van hozzá vinyó meg valami épkézláb ház, akkor sem adnék érte 35-40k-nál többet (és sajnos még költeni is kell rá).

Ha megnézzük újonnan ezek az alkatrészek is kijönnek 60k-ból:


[link]

[link]

[link]

[link]


Ez a felállás klasszisokkal jobb és fejleszthetőbb.

Ha van házad, optikai meghajtód, monitorod meg SATA vinyód, akkor már csak egy táp kell:

[link]

...és még mindig 70k alatt vagy, új alkatrészekkel!

2012. márc. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

most minek vegye meg ugyanazt a kártyát mégegyszer?

5750=6750 itt csak átnevezett az amd

2012. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ki mondta, hogy még egyszer meg kell venni?! Tudom jól, hogy mi a 6750, én csak azt írtam, hogy a fenti használt gép helyett(!), inkább ezeket venném újonnan! Igaz a VGA-n nem változtattam az alacsony költségvetés miatt, bár azzal van a legkevesebb probléma a kérdéseben szereplő gépnél. A lényege az írásomnak nem az 5750 vs 6750 volt, hanem a használt AM2 lap/X2 4200+/2GB DDR2 vásárlás helyett AM3+ lap/X3 450/4GB DDR3 kell (főleg, ha már elköltene 60k-t)...okoskodás előtt olvasni és értelmezni kellene!
2012. máj. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ráadásul pontosítanék:

Játékoknál a HD5750=6750

Házimozira: HD6750>5750, mivel a 6750-ben újabb UVD dekóder van és kimeneteknél támogatja a HDMI 1.4a-t. Tehát van egy árnyalatnyi különbség a kettő között. Persze, akinek van egy HD5750 karija, annak nem ajánlatos HD6750-t venni a helyére, de itt ilyenről szó sem volt (különben jogos lenne az állításod, bár ennyire tájékozatlan én sem vagyok hardverek terén).

2012. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

sry ha megsértettelek

és a kérdező a játékokra volt kiváncsi, nem a mozizásra

2012. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

np

Igaz is, de egy komplett használt gépről van (vagy már inkább volt) szó 60k-ért, amiben a vga még elfogadhatónak mondható, de a többi elavult (ráadásul a 4200+ proci ki sem hajtja az 5750-t). Minek venné/vette volna meg ezt, amikor újonnan nem sokkal többért össze tudott volna rakni egy fejleszthető és eleve jóval erősebb gépet (a vga igaz ugyanolyan, de új és -elvileg- jobb házimozis tulajdonságokkal bír).

Amúgy nincs gond, de úgy mondtad, mint ha a meglévő HD5750 karija helyére akartam volna 6750-t vetetni, de mint láthatod nem erről volt szó...no mindegy is, a kérdező már rég messze jár ettől a kérdéstől szerintem.

;)

2012. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!