Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor vagy TV?

Monitor vagy TV?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb TV amire rákötöm a számítógépet vagy egy Monitor, amiben van tv tuner?

2012. márc. 29. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

PC-hez egyértelműen a monitor mivel a TV-t nem arra tervezték hogy az ember közvetlen előtte üljön egy méterre,csak raktak rá VGA bemenetet ha valamit megakarsz jeleníteni a TV-n is.Ugyen ezen okból van a Graff kártyákon S-VIDEO vagy újabbakon HDMI kimenet is.


De ha alapvetően PC-hez kell inkább monitor.

2012. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A tv sem lenne nagy egy 40cm max.
2012. márc. 29. 18:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak olyan TV-MONITOR hibridek amik kitünően használhatók monitorként is,de vannak amik annak ellenére hogy monitorként is használható nem tökéletes mert nagyobb felbontásban összeugrik a kép,vagy elcsúszik,kisebb felbontásban nagyon pixeles,ha hosszú ideig bekapcsolva hagyod a gépet screensaver nélkül,akkor a kép bele ég a kijelzőbe ami ugyan orvosolható esetleg egy hosszú pihentetéssel de kellemetlen lehet..és hasonló dolgok.Több ismerősömnek is van is van ilyen TV-Monitor hibridje és nekem nem tetszik a kép.Ezért én monitor párti vagyok ha első sorban PC használatról van szó.

A monitorokat kifejezetten PC-hez és azzal kapcsolatos igénybe vételhez tervezik.A TV-ket pedig arra ami.

De ahogy mondtam vannak olyan hibridek amik kitünően használhatók mind 2 területen (hallani róluk de látni még nem láttam).


Csináld azt hogy kiválasztasz egy TV-MONITOR hibridet,amit komolyan meg is vennél.És kezdj el kutakodni tesztek után,fórumokon mit mondanak róla akik használják.Ha mindenki boldog vele akkor vedd meg a TV-t


De ha nem találsz olyan TV-Monitor-t amiről meggyőző információkat,véleményeket találsz akkor inkább monitor szerintem és egy TV kártya a PC-be.

2012. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!