Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok két digitális...

Daxvid kérdése:

Hogyan tudok két digitális kamerát csatlakoztatni a PC-be, hogy "webcamera"-ként funkcionáljon?

Figyelt kérdés

Üdv!!!


Hozzáértők segítségét szeretném kérni!!!

Szeretnék kettő fullhd-s digitális kamerát a pc-be csatlakoztatni, úgy hogy mind a kettő szerepeljen a kameramegosztóim listájában, és így webcameraként működjön. Mit kell vennem? Firewire kártyát? az usb tudom nem jó, mert ha usb-vel csatlakoztatnám, akkor a képrögzítés avagy csak a kép vétele leáll, elsötétedik a kamera és mint merevlemez viselkedik (mivel azt adatátvitelre találták ki, nem tudom a firewire csatlakozásnál is így reagálna? vagy akkor kameraként üzemelne ahogy nekem kell??

A kamerával a felvétel ("REC") készítése nem fontos. Az a lényeg, hogy a számítógépen lássam a camokat, és ha mondjuk egy manycamban kiválasztom a digitális kamerát, azt lássam amit a digitális kamera lát, és azt tudjam megosztani.

Elég erős gépem van, de firewire nincs benne (persze ha ezzel megoldható lesz a dolog veszek) meg S-video sem.


Szóval a pc-m: P8Z68 V LX alaplap, i7 2600K proci, msi HD6850 videokari, 16GB RAM, 3TB HDD, win7 64bit.

(Sehol nincs még egy port sem ahol video eszköz bemenet lenne. Szóval kéne varázsolni video bemeneteket a két kamerának.)


Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. márc. 31. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Splash PRO nevű videolejátszó tud ilyen funkciót!
2012. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy látom félre lettem értve...


Én a csatlakoztatás módjára lennék kíváncsi.


Mi van ha AV kimenet és hdmi kimenet van a kamerán? hogy dugom be a firewirebe ha mondjuk dv out nincs a camon? az újabb digitális kamerák kábelei a hdmi, az av és az usb. Hogy lehet ezekkel kameraként csatlakoztatni a pchez? És nem hdd-ként!

Remélem így érthetőbb voltam


Várom a válaszokat...

Előre is köszi!!

2012. márc. 31. 18:06
 3/5 anonim ***** válasza:

DE A PROGIBAN VAN ILYEN FUNKCIÓ! NEM ÉRTETTEM FÉLRE!


Amugy meg ha van HDMI-d a gépen ill vga-n akkor nem ártana azon probálkozni!

2012. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hdmi kimenet van csak a gépen. monitornak. vga is monitor kimenet, DE ÉN KAMERÁT SZERETNÉK ÉS AZ adatot azaz a képet amit mutat bejuttatni a számítógépbe. de ha összekötöm usbvel akkor elsötétül a kamera képe és nem vesz semmit, magyarán az aktuális kép nem megy a pcbe, hogy azt megosszam mint egy webcamot (csak kicsit jobb minőségben és élesebb kivitelben mint egy webcam)


SZÓVAL A KÉRDÉS MÉG EGYSZER!:)

:

-Hogyan, azaz MILYEN KÁBELLEL, ÉS HOVA (A PCBEN HOVA DUGJAM BE) CSATLAKOZTASSAM A 2DARAB DIGITÁLIS KAMERÁT, HOGY AZOK MINT KAMERA MEGJELENJENEK A KAMERAMEGOSZTÓK KAMERÁI KÖZT (MANYCAM SPLITCAM VERYSOFT...)? HDMI KÁBELT HOGY DUGOK FIREWIRE-BE (MÁR HA AZ KELL EGYÁLTALÁN)?

2012. márc. 31. 18:36
 5/5 A kérdező kommentje:

RÖVIDEN ÉS EGYSZERŰEN: ADOTT KÉT DIGITÁLIS KAMERA ÉS KÉT KAMERAMEGOSZTÓ (MANYCAM ÉS SPLITCAM. AZ EGYIK KAMERÁT A MANYCAMMAL A MÉSIKAT A SPLITCAMMAL AKAROM MEGOSZTANI. HOGYAN DUGJAM BE A PCBE A KAMOT HOGY EZ ÍGY SZUPERÁLJON?



KÖSSSZI....:)

2012. márc. 31. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!