Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik, hogy kevés a tápom?...

Létezik, hogy kevés a tápom? (FSP Hexa 500)

Figyelt kérdés

A gép:

Phenom II X4 955 (1,3V-on, szóval alulfeszelve alapórajelen.)

2*2GB Kingmax DDR3 (1333 MHz CL7), de mellette ugyanilyen, csak 2*4GB így össz: 12 GB

Gigabyte 6850 (OC verzió) & 6870 Crossfire

SAMSUNG 750 GB SATA 2 10000 RPM HDD

Gigabyte 990FXA UD3

És egy procihűtő: Thermaltake Frio OCK


A probléma a következő: elindítok egy FurMarkot és max 15 percig megy, és megfigyeltem, hogy egy bizonyos hőfok felett egyszerűen lekapcsol a gép, és úgy jön vissza, ha lekapcsolom a tápot, úgy hagyom 5mp-ig, és vissza, utána újra megy... A hőfok azért számít, mert ugye több hő mellett magasabb a fogyasztás, és szerintem amikor kb 85-86 fokos lesz a felső videókártya, az alsó kb 73-75 szabályszerűen lekapcsol a gép. Próbáltam a biztonsági cuccok kikapcsolását, ígyis ezt csinálja, de ha kikapom az egyik kártyát, akkor megy rendesen. CF hidat cseréltem úgy se ment. De, ha BF3-azok, akkor semmi probléma, mondjuk 2,5-3 óra után ott is felmelegszik a rendszer, és lekapcsol.


2012. ápr. 1. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, bőven lehetséges. Az a két kártya együtt sokat zabál, a CPU szintén. Meg az is lehet, hogy csak hibás az a táp.


Próbálj valakitől kölcsönkérni egy erősebbet, és akkor nem kockáztatod, hogy feleslegesen adod ki a pénzt, ha mégsem ez a baj.

2012. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, ide már az 500-as Hexa lehet, hogy kevés. Próbáld egy más, 600W körüli minőségi táppal.
2012. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!