Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor hibás a tápom vagy...

Most akkor hibás a tápom vagy nem?

Figyelt kérdés

Tegnap hozta a futár az új Chieftec CTG-500-80P típusú tápom. Beszerelés után még nem tettem vissza az ház oldalát (amin található egy 8 cm-es venti). Miután a win bootolt és láttam h minden rendben van összedugva, gondoltam visszateszem az oldalát és bedugtam a ventit (molex kábel) ekkor a MELLETTE LÉVŐ molex egy nagyot szikrázott és a gép leállt. Megpróbáltam újraindítani, de csak a win betoltő képernyőig jutott és újraindult (elég érdekes hangok szűrődtek a vinyóból). Gondoltam a vinyó elszállt, régi táppal kipróbáltam és gond nélkül bootolt. Ismét visszatettem a chieftec tápot és azzal is indult, viszont a kép homályos volt (mintha nem lett vna videókártya illesztőprogram rendesen telepítve).

Néztem egy youtube-os videót és szétesett a kép és lefagyott a rendszer. Újraindítás után tűéles kép és azóta ezzel nincs is gond.

(VGA: GTX460 2x6pin tápcsati)


Másik probléma:

Tegnap egész nap szakaszosan hangos ciripelő hangot hallatott magából.


Viszont:

Ma reggel 8 óta fut a gép, még nem volt hangja és semmi egyéb jele bármilyen hibának. Szétszedtem újra a gépet, kipróbáltam az összes sata és molex kábelt, mind működik. Terhelés alatt (3DMark, GTA4 1 óra játék) sem volt semmilyen zajszint emelkedés.


Tartok tőle, hogy szervizben sem lesz semmi jele a tegnap történteknek.


Esetleg lehetséges, hogy csak "be kellett melegednie" ?

Vagy valami "lappang" benne?

Érdemes szervizbe küldeni?

(új, 3év gari)


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. ápr. 6. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Menet közben dugtad össze a molexet? Hát ez nagyon okos dolog volt részedről...


Az történt, hogy megállt egy kicsit a vinyó, és fájlrendszerhiba keletkezett. Ez érintette a video drivert is, ezért vacakolt, meg ezért volt a kék képernyő. Viszont az NTFS relatíve jó hibatűréssel rendelkezik, és javítható is. A minden rendszerindításnál lefutó autochk.exe kijavította a hibát, és azért működik most már rendesen. Maradandó kár valószínűleg nem keletkezett, nem is kell szervizbe vinni.


A biztonság kedvéért azért lefuttathatnál egy teljes chkdsk-et minden meghajtón, hogy az esetleges hibás szektorokat kijavítsd, ha lehetséges.


És persze legközelebb legyen több eszed, és bekapcsolt állapotban ne piszkáld.

2012. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Szégyenlem is magam h ilyen hülye voltam, nem szoktam bekapcsolt állapotban semmit sem piszkálni, ez az oldal venti is új és gondoltam ha ezt összedugom az nem okoz galibát, de ez most egy jó lecke volt...


Viszont ez magyarázat a "ciripelő" hangra is? (ma még mindíg nem hallottam, tegnap viszont egész nap)

2012. ápr. 6. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!