Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Általánosan a fejhalgatóknál...

Általánosan a fejhalgatóknál mit jelent az OHM mértékegység, melyik a jobb, mit éreznék én különbség ként?

Figyelt kérdés

Igaz általánosan irtam, de konkrétan ezen fülesnél érdekelne: [link]

A termék infóba 40 omh ot írnak, de láttam már neten 600 ohm os cuccot is. Gyanitom hogy a nagyobb érték a jobb, de biztos azért nem vagyok benne. Valamint tehát mit jelentenek ezek a számok. A 40 ohmos az jó? Elég drága, jónevü minőségi füles hírébe va ez, csak nem lehet annyira rossz!



2012. ápr. 9. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

OHM a hangszórók mértékegysége remélem jól magyarázom

minél nagyobb az ohm annál dinamikusabban szól

2012. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Platinum, fizika 1-es.


Ohm az ellenállás mértékegysége, és bármilyen hihetetlen, itt is azt jelenti. Azért adják meg, mer adott erősítő adott áramerősséget ad, és minél nagyobb a hangszóró ellenállása, annál halkabb lesz, illetve túláram esetén meg károsodhat. Pl. ha azt a 600 ohmosat rákötnéd egy mp3 lejátszóra, akkor max. hangerőn is alig hallanál valamit. Ellenkező esetben pedig ha egy teszkó gazdaságos fülhallgatót rákötsz egy olyan erősítőre, mint amit pl. koncerteken használnak, akkor utána dobhatod a kukába. Ezért van megadva az ellenállás, hogy az erősítőnek megfelelőt tudd megvenni.

2012. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!