Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez így jó konfig lenne?

Ez így jó konfig lenne?

Figyelt kérdés

Alaplap: asrock z77 extreme4

Proci: Intel i5 2500k

Memória: KINGSTON 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT

VGA: vtx hd 6670

HDD:samsung 500gb

Táp:FSP hexa 400w

és egy Pioneer dvd író/olvasó


Azért esett a választásom erre a deszkára mert jó minőségü és reösen támogatja a proci tuningot. Apropó proci tuning az intel K-s szériáju proci jol tuningolható 4ghz ig lenne huzva.

Ugye addig ezzel a deszkával és egy jó hűtővel stabilan áll?

Videokártya az már megvolt és nem is akarok egy ideig nagyobbat mivel csak minecraft szerver üzemeltetésére használnám és csak ninecraftal akarok játszani de egy párhónap mulva vennék egy hd6850 et vagy ha annál jobb árba van kártya írjátok meg.

Nekem 500gb nál több tárhely nem kel a winyó meg már amúgy is megvolt ugyhogy az szerintem rendben.

És a dvd író is megvolt 3éves ugyhogy szerintem az is rendben.

Táp meghajtaná ezt a konfigot 4.0-4.2 ghz ha addig stabil a proci?

Memória az biztos elégnagy emellé a konfig mellé igaz?

és a memória is nyúzható egy határig biztonságosan igaz?


2012. ápr. 10. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
a vga nagyon gyenge
2012. ápr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tudom tudom de egyébként jó nem mint már mondtam vennék másikat csak jelen álláspontszerint most nem csak késöbb mert most nincsen szükségem rá
2012. ápr. 10. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha pár hónap mulva vennél tedd félre addig a vga pénzt.
2012. ápr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez a proci tuning nagyon menő de nem biztos hogy szükség is van rá

gondolom játékhoz kell elsősorban, ott pedig mint tudjuk a vidkari a lényeg, ha azt kihajtja a proci akkor semmi gond, szerintem hülyeség is lenne tuningolni

mindenféle gondot okozhat, ha nem ért hozzá aki csinálja, márpedig gondolom nincs túl sok tapasztalatod

2012. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nincs de mint mondtam elsösorban minecraft és minecraft server üzemeltetésére kell ahoz pedig elég egy ijen kártya is ismerösünk pedig van aki érthozzá de igaz ezzel a deszkával 4ghz ig stabilan áll?
2012. ápr. 10. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értem hogy minek kell tuningolni egy ilyen kaliberű processzort.


Igazából, az Alaplap+Processzor+Memória együtt kb 110k-ba kerülnek, és ráadásul nincs is most jó árban a 2500k (szeptemberben 10essel olcsóbban lehetett venni)


egy AMD FX-6100-al és hozzá való lappal, meg rammal bőven kijönnél 70k körül, és maradna 40 ezred, ha mellette eladod a 6670-est, akkor máris lenne pénzed egy HD6870-re, amivel meg fullHD-ben tudsz játszani.


Sőt, Elteheted a most spórolt 40k-t és akkor később a 6850 árát hozzádobva egy 7850-es is beleférne a keretbe, az meg már tényleg a csúcs lenne.


Igazából, nem értem minek akarsz tuningolni egy ilyen kaliberű processzort.

2012. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!