Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Orvosolhatom valamivel?

Marci0328 kérdése:

Orvosolhatom valamivel?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem egy Asus Nvidia 8800 Ultra 768 Mb 384 bit! Kipróbáltuk unokatestvérem konfigjában 550Watt táp, 4 Gb memória, 4 magos athlon proci és tökéletesen ment a kártya 1 órát teszteltük! ( GTA 4, Dirt 2) Nekem is megjött az erősebb táp FSP HEXA 500, 2 Gb ram, 2 magos athlon 64 x2 4200+, ASUS M2V-MX SE alaplap de valamiért becsíkoz a kártya majd lefagy a gép van amikor nem is csíkoz csak lefagy fekete képpel és kész... Ezt miért csinálja?? gyík hozzá az alaplapom?? A kártya lett hibás állásában?? Ha a kártya lett hibás hogy orvosolhatnám?? süssem ki?? PLS HELP!

2012. ápr. 10. 19:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Játszottam vele a The Hunter című játékot és most utoljára nem fagyott le tőle a gép hanem betudtam zárni ctrl+alt+del kombival. Most akkor mi a hiba?
2012. ápr. 10. 20:07
 2/5 alfonz64 ***** válasza:
A külőn tápot rákötöted a vid kártyára? Eltávolítottad az elöző vidkártya driverét? Bioban beállitgatad a feszültséget, adtál neki elég memóriát a biosban. STB.. Az elég csekéj az a 2GB ram. Lehet az a hiba.A játéknak is lehet hogy kevés. Adjál windowsból jó sok gyorsitotárat manuálisan.
2012. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 alfonz64 ***** válasza:
Minden hátérprogramot zárjál be,a feladat kezelőben van is ilyen program külön játékokhoz ami megcsinálja. Nem tudom a nevét. Talán game booster ??
2012. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 alfonz64 ***** válasza:
2012. ápr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 alfonz64 ***** válasza:

Én legelőször az xp-ről csinálnék egy mentést és feltelepiteném újra. Lehet hogy ütközik a régi videó kártya driverel az új.

Minden drivert tegyél fel innen:


[link]

[link]

A videó kártya valószínű ez de van egy hasonló is.

[link]


Semi mást ne telepits mert a háttérben lefoglalhatja a géped.


A te procid athlon 64 x2 4200+ 2,2 GHz


Ez egy 7 éves processzor.


DiRT 2 Minimális gépigény: AMD Athlon 64 3400+

gta 4 Minimális gépigény: AMD Athlon X2 64 2.4Ghz


Szóval kicsi a procid, vagy épp hogy az alsó sávban van. Szóval mindent le kell butitanod hogy menjen.


A videókártya is nagy fogyasztó és a procid is. Ez egy nagyon rossz kombináció. Szerintem kicsi a tápod is.


Az alaplap "Integrated" vga van. "Max. 256MB Shared Memory" az valószínű arra is van állitva így leherap a memóriából. Ezt biosban kell letiltani.


A video kártya biosát is frissitheted. a videókártyához van egy ASUS Smart Doctor "GPU temperature, GPU fan speed(optional) " ezzel tudod nézni meg szabályozni a videókártyát. Érdemes még az asztalon jobb klikk nvidia vezérlőpultban mindent kicsire venni, meg a játékban is.


A gép leggyengébb pontja a 2 Gb ram, hát ez nagyon csekély. Csak xp alatt fog menni, win7 és vista még lekap magának a ramból + a programok is.


athlon 64 x2 4200+ 2,2 GHz


Érdemes ezt is elolvasni: [link]


Érdemes még az alaplap biosát frissiteni akár windows ból is leírás alaplapi kiskönyv: biosos rész 9.oldal :)

Az alaplap oldaláról letölthetó a program és az alaplapi kiskönyv.

[link]

ASUS Update V7.09.03 Install Program for Windows 2000/XP & 64bit XP & 32/64bit


Bios frissités után töröld a biost:


Cmos reset:


[link]

[link]


Biosban az exit load setup default. Ez beállitja a gyári beállitást általában autóra meg optimálisra :)

Esetleg elálithatja a boot sorrendet amiről az oprendszer töltödik merevlemez.


Ezeket állits be utánna majd mensd el a biosban.


Exitnél a save menüpont.


OnChip VGA Frame Buffer Size (Disabled)

Primary Graphics Adapter (PCIE VGA)

Graphics Aperture size (32MB)


A windowsban a virtuális memória állítása: [link]

Probálgathatód hogy leveszed 0-ra(akkor csak a gép memóráját használja) vagy berakod automatikusra, vagy másik merevlemezre mint ahol a windows megy stb, vagy beállítasz egy nagyobb értéket persze ha van annyi hely a merevlemezeden. :)


Esetleg probáld meg letölteni a játék demo verzióját és tesztelni hogy az megy-e, mert van hogy nvida és ati videókártyákon különböző modon müködnek a crack-ek. Illetve egyiken nem müködik esetleg ki van szedve az a rész stb.....

2012. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!