Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes még procit cserélnem...

Szabó Gy kérdése:

Érdemes még procit cserélnem ebben a konfigban?

Figyelt kérdés

Asrock ConRoe 1333

Asus HD 6850

2x2 GB memória

És a gyenge láncszem E 6550/ 2.33 GHz-es proci.

20000 Ft körül lehet új E 6700 3.2 GHz illetve használt E 8400 18-20 ezer körül.

Érdemes megvennem és akkor még egy évet tudok játszani a komolyabb játékokkal?

Az árakat elnézegetve egy platform váltás 70 ezer videókártya nélkül.


2012. ápr. 12. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, de szerintem 3GHz körülire simán húzható a mostani proci is...viszont ha jó áron tudsz lőni egy Core 2 Quad procit, az lenne a legjobb...ilyen VGA-hoz meg az újabb játékokhoz jól jönne. Nemrég láttam hardveraprón egy Q9400-es modellt 24k-ért.
2012. ápr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy kell a procit húzni.Ebben nem vagyok járatos és félek,hogy elcseszem.

Ez egy régi alaplap és nem biztos,hogy támogatja a Q-s procikat.A gyár által leírt támogatási listában nincs Q betűjelű processzor.

2012. ápr. 12. 09:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a betüjel a lényeg,hanem hogy a proci foglalatba beleillik-e...
2012. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az,hogy nincs a támogatott listán nem gond?
2012. ápr. 12. 11:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezek lennének a Xeon procik?
2012. ápr. 12. 11:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem az a Core 2 Quad, de nem néztem utána (az 1333-as FSB támogatás miatt hittem, hogy már picit újabb fajta chipset van a lapon, de sajnos nem). Ha a támogatási listában nincs benne, az nem jó...nem fogja felismerni...még ha működésre is lehet bírni, akkor sem biztos, hogy a korrekt feszültségeket fogja/tudja szolgáltatni a lap (ha meg a lábkiosztásban is van változtatás, akkor még inkább nem jó ötlet beleerőltetni). Szóval számít a támogatás lista.
2012. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Zöld
2012. ápr. 12. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!