Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenne különbség ha optikai...

Lenne különbség ha optikai kábelt használnék jack helyett (a hangkártya integrált és az SPDIF is)?

Figyelt kérdés
Az alaplapon van , csak hallottam , nem biztos hogy igaz , hogy a jackkel 320kb/s feletti zenének nincs értelme mert azt már nem viszi át csak az optikai , nekem minden zeném 1500 kb/s körül van , és ha esetleg jobb lenne tőle , akkor beruháznék... de ha alaplapi spdif-el nem lesz szebb , akkor semmi értelme.... amúgy alaplap : asus p6t és a hangszórók : philips lx3000D (kb 10 éves de azóta nagyon szépen szól)
2012. ápr. 12. 14:14
 1/2 lindmayer ***** válasza:

á dehogy

még gigabites kábelt is csinálnak réz alapon, és ha egy kicsit is számolunk, akkor az 256 megabit\sec-et jelent egy érre vetítve, ami durván 500-szor nagyobb adatátvitelt jelent, mint az 1500kb/s körüli zenéd adatátviteli igénye

2012. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
akkor jol gondoltam hogy nem igaz , de azért gondoltam rákérdezek , de ettől függetlenül , optikai kábellel jobban szólna? vagy nem is lehetne hallani a különbséget?
2012. ápr. 12. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!