Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond? Alaplap?

Mi lehet a gond? Alaplap?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Összeraktam egy gépet szakértő(bb)ismerős segítségével. Mindent egyben megvettem az iponnál, és nem jó, mindjárt részletezem, előbb mondom mi van benne:


alaplap: ASROCK P67 Pro3 SE

cpu: INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX

ram: 2 x KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz

vga: SAPPHIRE 11189-01-20G HD6770 1GB GDDR5 VAPOR-X PCIE

hdd (bár ez nem számít sokat): WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX


és a ház: CODEGEN Q6246-A7 450W


A probléma:

Gépet bekapcsolom, elindul, tehát proci, táp, vga ventik pörögnek rendesen (van, hogy hangosan mint állat, de van, hogy halkan, ez bekapcsolásfüggő, tehát vagy így vagy úgy)

A vga világít. ha a vinyót feldugom, akkor felpörög.


Képet nem kapok a monitorra) (dvi-vga

átalakítóval)

Kikapcsolni csak hosszú power gomb nyomvatartásával tudom.

Usb nem működik, de az előlapi (alaplapra dugott), de hátul ami közvetlenül a lapból jön ki. Azaz a billentyű nem villan fel, de ha rádugom a telefont, akkor nem kezdi el tölteni, mintha nem lenne benne áram.


Ha a vga-t kiszedem, akkor marad minden ugyanígy. A cpu-n van integrált vga, tehát ha képet nem is tudok kapni mert csak vga csatlakozós monitorom van, de az usb-n kéne látszódni, hogy van élet. gondolom.


Az alaplapon valszeg nincs speaker, csak kimenet ami a házba kéne menjen, de úgy néz ki abban az sincs. Remélem csak ezért nem sípol a gép.


És akkor az összerakásról:

kép az alaplapról:

[link]


cpu as helyén, kis 4 pin-es cpu fan bedugva. videókártya pci-e slotban, bedugva a 6 pin-es kábel neki. memóriák dual channel slotban azaz egyszínű slotokba helyezve.


24 pin-es (20+4 mert szétszedhető) csatlakozó a helyén.


maradt üresen egy 4-es (2x2) fekete pin kábel, illetve a lapon üresen van egy üres 8-as(4x2) hely amibe nem megy semmi kábel (ATX12V1).


A power kábel elméletileg a helyén van, az egyik kábele a PWRBTN# pin-re megy rá, a másik része a gnd-re azaz föld gondolom.

[link]

29. oldal alja.


a power led-et is jó helyre tetem mert világít elől. a reset meg a hdd led kábeleket nem tudom ellenőrizni, a resetre nem reagál vagy csak nem veszem észre, így azt a végén már be se dugtam.


Hát, hirtelen ennyi, valakinek ötlet?

Bnőm apja szerint kevés a 450W, szerinte kéne 600-650W. Ismerős szerint elég a 450.


Én alaplapra gyanakszom. szerintetek? Hétfőn visszaviszem valszeg, ha addig nem találok megoldást, kérem majd, hogy cseréljék ami hibás.


köszi előre is aki válaszol.



2012. ápr. 14. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Állítsd be a bios-ban hogy a diszkrét kártya legyen az elsődleges, és ne az integrált gpu. A táp milyen? Nekem amúgy ez egy erősen vga-limites konfignak tűnik, szakértőinek még véletlenül sem nevezném...
2012. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vga limit nagyon! hd6870kellett volna mellé! de tápod milyen remélem nem valami 400w-os cedegen!
2012. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
este leszek majd otthon, hogy probalkozzak, DE: mint mondtam nincs kep, nem tudok bemenni a bios-ba, foleg ha nincs usb se, bar lehet ez a gond elharul ha ps2-es billt hasznalok.
2012. ápr. 14. 10:57
 4/5 anonim válasza:

Nem olvastam végig az egészet de a haverod valami eszméletlen szar gépet rakott össze neked már bocs.na jó picit túlzok DE(!) 1.lépés:codegen tápot a kukába és veszel valami értelmeset..

pl. ezt: [link]

Azt még megjegyezném hogy fölösleges volt P67es laphoz szorzózáras procit venni..

2012. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a hazban volt a tap szal siman lehet codegen ill 450w-os. haver segitett szamolgatni, 400W-ostrol volt szo elobb. ipont kertem, h javasoljon halk tapos hazat. a fentit javasoltak.
2012. ápr. 14. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!