Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Apple iMac 27" 3.4GHz Intel...

Apple iMac 27" 3.4GHz Intel i7,16GB DDR3 RAM és HD6970M 2GB GDDR5 Autodesk Mayára?

Figyelt kérdés
Kérlek ne gyertek olyannal, hogy "Ennyiből inkább egy PC". A kérdésre válaszoljatok. Köszönöm! :)

2012. ápr. 14. 15:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hallgatlak, mi a "rossz" benne?
2012. ápr. 17. 20:16
 12/18 anonim ***** válasza:

Attól mert mindenből a legdrágábbat veszed, vagyis aminek jó kis ára van nem a legjobb..


Ez olyan mint pl. vehetsz mindenféle agyonárazott Razer egeret, de egy Microsoft egér lenyomja. (Már amelyik)

2012. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

a 3DConnexion egér direkt ilyen munkára van kifejlesztve, ne mond már nekem, hogy nem lenne haszna...

És bőven nem a legdrágább cuccokat raktam bele..

2012. ápr. 17. 20:27
 14/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Azt megkérdezhetem hogy a HD6970M miért nem alkalmas 3D tervezésre?

Azt hiszem többen is említették hogy NEM.


És a többi amikkel lehet iMac-et választani?


HD 6750M

HD 6770M


Ezek sem alkalmasak?Ha nem,pontosan miért?


Illetve fentebb valaki felajánlotta a kérdezőnek hogy PM-ben elküld egy listát miért ne vegyen az ember Mac-et.Én is kíváncsi lennék arra a listára.


Csak mert én is tervezem hogy egy iMac-et fogok venni ha a jelenlegi gépem elavul ami hamarosan bekövetkezik és én is érdekelt vagyok 3D tervezésben.


Előre is köszönöm :)

2012. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Erre a választ én is tudom. Ezek a kártyák egyszerűen nem 3D tervezésre vannak kialakítva, hanem inkább játékra. Másfajta számítások elvégzésére tervezték és alkották meg őket mint a Radeonokat. Én azért sajnálom, hogy jelenleg egy olyan Mac sincs a piacon amibe mondjuk egy FirePro lenne..
2012. ápr. 19. 16:03
 16/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm a felvilágosítást és a privát üzenetet is.

Azt hiszem én nem állok odébb az iMac vásárlástól.

A graff benne lehet nem 3D tervezésre lett optimalizálva,de így is vagy 5x gyorsabb a jelenlegi graffomnál,szóval a szükséges számításokat így is jelentősen gyorsabban elfogja végezni szerintem mint a jelenlegi.


Az ára pedig szerintem annyira nem vészes ha reálisan nézzük.

Az iMac egy all in one PC lényegében ezért nem lenne fer Desktop PC-hez hasonlítani,más all in one PC-hez hasonlítva viszont nem olyan drága.

It egy példa:


ASUS ET2700INTS-B036C 27" All-in-One PC


Intel core i5 2.5GHz 6MB cache

6GB DDR3 1333MHz

Nvidia GT 540M 512MB GDDR3

2TB HDD


1,799 GBP (angol font)


iMac 27"


Intel Core i7 2.6GHz 8MB cache

8GB DDR3 1333MHz

Radeon HD 6770M 512MB GDDR5

2TB HDD


1,688 GBP (angol font)


Ehhez az ASUS-hoz képest az iMac olcsóbb.Persze biztos van amihez képest meg drágább meg van ahol olcsóbban,akciósan adják az aio PC-ket,de a Mac OS-t túlságosan szeretem hogy ekkora összegeknél azt a pár tíz ezer forintot nézzem.Desktop PC-ben igaz jelentősen olcsóbban lehetne hasonló ha nem jobb konfigot kapni,de all in one PC-re van szükségem mindenképp.Azokat nézve pedig nem sokkal olcsóbbak amiket láttam hasonló felszereltséggel.


Szóval én azt hiszem továbbra is iMac vásárlás mellett maradok (ha csak nem találok valami jelentősen jobb és olcsóbb aio PC-t) de ez még odébb van :)


Köszönöm a válaszokat.

2012. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Értelmetlenül állítottad össze a megegyező célra a windowsow gépet. Sokkal olcsóbban is össze lehet rakni mint egy Mac, de nem akarlak megbántani, nyugodtan vedd az alma miatt 3x annyiba kerülő gépet.
2012. ápr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem én állítottam össze hanem az ASUS.Ez egy All-In-One PC az ASUS-tól mint az iMac az Apple-től.

Desktop PC-ből valóban jobbat is össze lehet rakni olcsóbban,de ahogy amlítettem nekem aio vagyis All-In-One PC-re van szükségem mindenképp és valóban az "alma" OS sem egy utolsó szempont,de nem a fő cél.Ahogy írtam ha aktuális lesz a vásárlás és találok egy jelentősen olcsóbb AIO PC-t hasonló felszereltséggel mint az iMac akkor átgondolom,de ekkora összegnél pár tíz ezer forint különbség miatt nem szivesen modanék le a Mac OS-ről.


Még mielőtt valaki vérszemet kapna hogy hű de sok pénzem lehet és már azt sem tudom mire költsem,havi részletre tervezem a vásárlást akár Mac akár PC ennyi pénzem amenyibe ezek a masinák kerülnek sajnos nincs feleslegben hogy csak egyszerűen megváljak tőle,szóval ez is benne van.Szóval ha már részletre fizetem nem 30-70k miatt fogom az olcsóbbat választani azzal szemben amire vágyok.Mert találtam olcsóbb AIO PC-ket is mint az iMac hazudnék ha azt mondanám nem,de 30-70k-val voltak olcsóbbak de nem sokkal jobbak.

Az a 30-70k pedig nekem (főleg ha már részletre veszem) megéri az alma OS-t.


Tudom én hogy Desktop PC jelentősen olcsóbb de nem arra van szükségem AIO-k meg elég drágák nem sokkal olcsóbbak-jobbak mint egy iMac.Legalábbis amiket én nézegettem eddig.


Azért köszi a tippet.

2012. ápr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!