Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen belső cuccokat 'ajánlot...

Milyen belső cuccokat 'ajánlotok'?

Figyelt kérdés

Elhatároztam hogy elkezdek építeni egy új gépet. Vagyis nem a semmiből építeni de a legtöbb dolgot lecserélem.

Az új gépház megvan, néztem egy két grafikus kártyát: radeon szériák illetve egy drágább nVidia geforce szériát. A processzort is vagy 3,6 vagy 4 Ghz-es re cserélem. A véleményekre lennék kíváncsi hogy egy játékos PC hez mik lennének a legmegfelelőbb és egyben legköltségkímélőbb megoldások. Ezekre lennék kíváncsi: grafikai kártya, processzor, és az alaplapot is cserélni kell? Ehhez a részhez nem értek, szóval egy jobbat kéne venni, lehet hogy nem bírja el a nagyobb teljesítményű grafót és processzort?

Jelenlegi összeállítás:

Intel pentium dc 2magos E2180

Ati radeon HD4600



2012. ápr. 15. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Gamer PC-hez elsődleges a videókártya. Ott is vannak különböző szintek. Alap VGA mondjuk egy HD6850, ott már nagyjából kompromisszummentesen játszhatsz. Olyan 35k környékén hozzá lehet jutni. Erősebb kategória a 6870-es és a HD7850..sztem annál többet nagyon nem éri már rákölteni, z olyan 70-75k-ba kerül.


VGA mellé kell egy processzor ami kihajtja, erősebb vga-hoz FX-6100-ra szavazok, az olyan 35k, 6850/6870-eshez bőven elég egy FX-4100/i3-2100 is, kb 28-30k-ért.


Alaplapból is van bőven választék. olyan 25k környékén már elég jól felszerelteket lehet kapni, usb3/sata3 támogatással, de ha különösebb igényeid nincsenek, akkor 12-5k-ért is vannak már deszkák, amikre lehet építeni a konfigot. Intel géphez elég a P8H61-M széria valamelyik darabja, vagy egy olcsó Asrock, AMD-k mellé mondjuk egy Asrock 970 Extreme 4 már jól mutat, de ott is vannak olcsóbb cuccok.


Mivel a régi géped valószínűleg DDR2 ramokat fogad így be kell ruháznod DDR3-asokra, mai viszonylatban 4GB már elég lesz, abból is elég a legolcsóbb KINGMAX 1333MHz-es....ez olyan 5-6k beruházás.


Merevlemezed ha SATA csatlakozós, akkor azt akár a régi gépből is be tudod tenni, ha újat veszel, akkor SATA3-asok között kell nézelődni, ugyanis visszafelé kompatibilisek, és árban általában jobbak a SATA2-nél. Seagate Barracuda 500GB-os olyan 20k körül mozog, kisebbet nem éri meg venni mert max 1-2 ezerrel olcsóbb, 1TB-os 25k körül van, jelenleg ez a típus a legmegbízhatóbb és leggyorsabb a normál hdd-k között. Ja és 7200-as fordulatszámú legyen, hogy ne lassítsa a rendszert.


DVD-íróból elég egy olcsó darab, itt általában a NEC a preferált márka, mert tényleg olcsó és nincs gond vele.


Ha már új a konfig, akkor nem árt megajándékozni egy minőségibb tápegységgel, minimum egy FSP HEXA 400W vagy Chieftec CTG400-80P kellene, de nem sokkal drágábbak az 500W-osak sem...ez olyan 12-15k kiadás.


Nagyjából ezeket érdemes tudni sztem, egy normáis konfighoz kb 120-130k kell, ebből esetleg lejön a meglévő alkatrészek ára. Egy erősebb konfig pedig sztem olyan 180-200k körül kihozható, az már tényleg hosszútávú, és kompromisszummentes lesz.


Ha megadod a régi konfigod pontos adatait, meg tudjuk mondani hogy mi tartható meg belőle, illetve ha mondasz egy keretet, abból össze is dobunk itt 1-1 konfigot.

2012. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!