Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az intel celeron tényleg egy...

Az intel celeron tényleg egy ócska intel? Mert van egy intel celeron 2.93Ghz-s procim és van egy intel pentium 4 2. ghz-s melyiket éri meg használni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 18. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
irodai feladatokra tervezték.
2012. ápr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez sokmindentöl függ :) de én az INTEL cpu t választanám
2012. ápr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok dolog befolyásolja ezt. Egyik kevésbé fontos tényező az órajel. Fontosabb szerintem az L1/L2 cache-sek mérete. Tehát hiába van egy 2,9gHz-s processzorod 128KB L2 cache-sel, ha a másik processzor csak 2,3gHz-es, de 512KB (vagy netán 1MB) L2 cache-sel, az utóbbi gyorsabban fog működni. Fogyasztás szempontjából a csíkszélességet kell figyelni. Minél kisebb az érték, annál kevesebbet fog fogyasztani (persze ez még szintén sok más dologtól függ, pl. magok száma stb).
2012. ápr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Celeron= okádék


Inkább a Pentium

2012. ápr. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az órajel csak azonos felépítés mellett összehasonlítható és számít valamit cache is, bár bizonyos mennyiség felett már nincsenek akkora különbségek. Ha a kérdésben szereplő egységek Netburst alapúak (ez a Pentium 4 architektúrája), akkor általában a Celeron tényleg nem nagy szám...az órajel/teljesítmény viszonya a legrosszabb, mint amit eddig terveztek a történelemben. Viszont az a +930MHz nagy különbség, főleg, ha Celeron-D (533MHz FSB és 256KB L2), míg a 2GHz-es P4-nek van 512KB L2-je és 400MHz az FSB. Szerintem a Celeron a magas órajel többlettel erősebb ebben az esetben, hiába felsőbb rendű a Pentium márka. Szerintem, hs csinálsz pár CPU benchmarkot, akkor ez ki is fog jönni számokban.
2012. ápr. 19. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a celeronok az intel termékskála legalján helyezkednek el (leszámítva az atomokat, de attól egy kézi abakusz is gyorsabb...), ennek megfelelően nem valami erősek, de cserébe elég olcsóak.

viszont egy alig terhelt gépet (iroda, fimnézés, netezés, zenehallgatás) még ez is képes kiszolgálni, főleg ha egy újabb architektúrájú (pl sandy-s) celeronról van szó

egyébként architektúra függő is, hogy melyiket melyikkel hasonlítod össze. egy mai sandy-s celeron lealázza a régi p4-est, egyszerűen annyival fejlettebb

2012. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy Sandy Celeronja van
2012. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ.
2012. ápr. 19. 11:23
 9/10 Rambo75 ***** válasza:

Na igen, ha 775-ös Cerkád van azonnal vedd ki, hugyozd le gyújtsd fel.

A Pentium fényévezredekkel jobb ezt biztosan állíthatom és naponta használtam cerkát meg a pentiumot is.

Szóval aha rám hallgatsz cseréld a Pentiumra.

2012. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dani2002 válasza:
ellégé rossz sajnos nekem is az van
2012. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!