Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem bírom a windows...

Miért nem bírom a windows xp-t feltelepíteni?

Figyelt kérdés
Elkezdem a windows xp-t feltelepíteni leformázom a particiót majd felmásolja a telepítő fájlokat és itt újra indul ahogy szokott, de nem jut el a telepítésig mert egy ilyen üzenetet kapok, hogy Primary master drive fails. A kábelek biztos jók ha felbírta másolni a telepítő féjlokat. A winchester is jó mert másik gépben használva volt.

2012. ápr. 21. 09:46
 1/7 Pj0tr ***** válasza:

A konkrét kérdésre a konkrét válasz, hogy béna vagy.

Az XP telepítéssel kapcsolatban:

IDE-s vinyóid vannak? Egy kábelre mennyi eszköz van kötve? Ha 2 akkor jól van belőve a primary illetve a slave jumper? Jól van beállítva a BIOSból, hogy melyik merevlemezről próbáljon bootolni, ha nem CD-ről teszi?

2012. ápr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1db IDE, a jumperek jól állnak és a kábelen is a végén van a vinyó. A BIOS is jól van beállítva.
2012. ápr. 21. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Többször felteszik ezt a "Primary master fails" kérdést, de eddig senki nem tudta a választ. Ha rosszul van jumperelve, akkor nem ezt írja ki, hanem simán nem ismeri fel. Én is kaptam már ilyen hibaüzenetet és sajnos pár héten belül elromlott a vinyóm. Nem tudom, hogy van-e ehhez valami köze,,,
2012. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pj0tr ***** válasza:
Akkor viszont vagy a vinyó vagy az alaplapi ide vezérlő szaraxik. Esetleg a táp szivatja a vinyót.
2012. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez utóbbi felvetések közül valamelyik inkább lehetséges...
2012. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
haldokolni nem haldoklik mert a másik gépben hibátlanul működik de ebben a gépben nem akar menni... :/ táp biztos nem mert most próbáltam másik táppal. és a csatlakozó az jó, mert ha a dvd-rom ot rá rakom akkor az működik róla.
2012. ápr. 21. 17:25
 7/7 Pj0tr ***** válasza:

Még maradt az alaplapi ide vezérlő. Egyébként ezek a hibák sajnos nem mindig jönnek elő.

Saját példa, hogy volt egy alaplapom és egy procim. Nem akart menni a gép. A vicc az, hogy külön-külön jók voltak (ugyanolyan típusú lap és proci volt a teszt alany), de az a kettő pont nem ment együtt.

2012. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!