Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg ennyire rossz?

Tényleg ennyire rossz?

Figyelt kérdés

Van egy 6850 kártyám amit teknikai okok miatt még nem tudtam kipróbálni és itt a konfigom


MSI P67A-GD55-B3 alaplap

Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz ram

Intel Core i5-2500 processzor

Gigabyte 6850 1GB DDR5 GV-R685OC-1GD videókártya

Arctic Freezer Xtreme Rev 2 processzorhũtő

Western Digital 500GB SATAIII 7200RPM 32MB WD5002AALX

FSP 400PNF táp



de mindenki azt mondja hogy inkább 6870 et kellet volna vennem,tényleg ennyire fos lenne a 6850?


2012. ápr. 21. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs a 6850-el. Ami ezen nem megy, az a 6870-en sem fog. Am P67 lapba miért nem 2500k-t vettél?
2012. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen azt néztem hogy ez az alaplap tuningra jó,de isten igazán nem akarok tuningolni csak hirtelen választottam mert egy 22EFt os gigabyt alaplapot akartak ajánlani ami nem a legjobb és furcsán olcsó
2012. ápr. 21. 13:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs jelentős különbség a 6850 és 6870-es között, szóval lődd fejbe azt a mindenkit. Amúgy ezeknél jóval erősebb kártyát is pakolhatsz ilyen processzor mellé.
2012. ápr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én magát a konfigot tartom kicsit aránytalannak. Jelenleg iponon összeállítva 180-185k körül van.


Mondjuk attól is függ mire használod, ha kell a processszorerő, és mondjuk folyamatosan 3DSMaxozol meg ilyesmi, amikkel 100-on hajtod akkor megértem a drága processzort.


Ha csak játékra használod, akkor a processzor feleslegesen drága, és kihasználatlan, a ramból az olcsóbb kingmax is jó lett volna. Az alaplap is feleslegesen drága, sztem egy 3-4k-t tudtál volna azon is spórolni egy H61/H67 chipsettel. A processzorra a gyári hűtő is elég jó, azzal is egy 10k-t spóroltál volna. WD merevlemez ahogy nézem drága is, és inkább megrte volna egy 500GB-s Seagate Barracuda.


Maga a kártya amúgy nem rossz, attól függ milyen felbontásod van, FullHD-ben hamarabb fogy el mint a HD6870...utóbbi még éppen határeset, bár a processzor hűtő árából az is kitelt volna.


Mindegy, ha kihasználod a processzor erejét, akkor jó konfig, ha csak játékra használod, akkor jobb összeállítással egy HD7850-is belefért volna most a keretbe.

2012. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Panda Péter ***** válasza:
még akár jól is jöhet a K nélküli i5, elvégre is abban van VT-d
2012. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 13:10


tudom hogy vehetnék erőseb kártyát is de a keret nem futná,de esetleg majd később

2012. ápr. 21. 19:42
 7/8 A kérdező kommentje:

Mukedli89



Na figyelj nem csak játékra kell a gép hanem egyéb célokra is,és nekem az egéssz cucc nem volt 180EFt hanem jóval olcsóbb,később vehetek erőseb kártyát is mert legalább a processzort sem kell cserélgetni,és annyit elárulok hogy a "feleslegesen drága" alaplapot ár alatt vettem,a ramok meg nekem nagyon is tökéletesek és jó minőségűek,volt kingmax ramom annó de nekem most ez tetszett a seagate baracudákról meg csupa rosszakat hallani,firmware frissítést kellet a régebieken csinálni mert meg halt adatokkal együtt de a frissítettek sem tökéletesek,na meg a másik mindenféle cucról olvasni jót is rosszat is ilyen dolgok alapján ne vegyen az ember semmit sem,kipróbálom a western digitált mert sokan dícsérték,de jó páran szidták is ugyan így a samsungot,meg bármi más dolgot mert nem gyártanak olyan cuccokat ami mindenki igényének megfelel.A processzor gyári hűtő meg elég kevés nagyobb terhelésnél meg amit vettem az elég halk és hatásos hűtő,volt már gyári hűtős procim de szart sem ér a gyári hűtő,és fura hogy a 6850 et is dícsérték full hd ben de nem vagyok hd mániás szóval nem konkrétan hd ben akarok játszani.Azért nem tudom mennyire vagy jártas a számítógépes témában de tizen év alatt jó pár dolgot kipróbáltam már.

2012. ápr. 21. 21:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Rendben, mint mondtam is, ha te kihasználod a processzor teljesítményét, akkor érthető az összeállítás, amit írtam, azt arra írtam hogy ha játékra használod...így ezt a részt nyugodtan veheted tárgytalannak.


Annak örülök hogy áron alul sikerült beszerezned, nekem is i5-2500 van, ezért mondtam, hogy a gyári hűtő is megfelelő hangsúlyozom, játékra. Ha egész nap 3DSMax rendereket csinálnék vele, akkor énis beszereznék egy jobb hűtést.


A videókártyával kapcsolatban annyit, hogy nekem egy HD6870-es van, és a 6850-es hozzá képest 5-10 fps-sel marad, bár ez is nagyon játékfüggő, mert van ahol csak 1-2 fps az eltérés ami kb semmi....attól függetlenül elég jó vétel.


De az új infók ismeretében vegyük úgy hogy nem szóltam, nyugodtan vedd a hozzászólásom tárgytalannak. :)

2012. ápr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!