Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zavaros a monitor, lehet,...

Zavaros a monitor, lehet, hogy a kábel rossz?

Figyelt kérdés

Van egy Ace 21" TFT monitorom, asztali gépen használva semmi baja, de ha a laptopomra kötöm rá, zavaros lesz a képe. Kis apró vonalkák jelennek meg, leginkább homogén színű felületeken látszik. Nem hiszem, hogy a laptop VGA outja lenne rossz, mert a régi laptopomon is kipróbáltam, ugyanaz az eredmény.


Amivel eddig próbálkoztam:

- Szünetmentes tápba dugtam a monitort, hogy kizárjam az ingadozást (nem segített).

- kihúztam a laptopból a töltőt, hátha az zavarjam, de nem.

- Alufóliával tekertem be a kábelt a csatlakozót követő 10 centin árnyékolás céljából (ettől picit mintha jobb lett volna)


Nem tudom a kábel milyen minőségű, a gyárit használom amit anno hozzá adtak. Nem tűnik túl vastagnak. Webshopokban láttam 2x árnyékolt kábelt, de nagyon hasonlít arra ami most van. Lehet, hogy ez is az, nem tudom honnan lehetne kideríteni.


Van más ötletetek mi okozhatja ezt?



2012. ápr. 27. 00:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami bezavarhatja, vagy egyszerűen csak rosszul van beállítva a clocl/phase (ezt monitor menüjében tudod állítani)
2012. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elég buta monitor lehet ez, nincs ilyesmi a menüjében. De köszi a tippet!
2012. ápr. 28. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Csinálj már egy fotót a képről, hogy hogy néz ki. Abból jobban megmondom, mi lehet a gond.
2012. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csináltam képet, nehéz volt elkapni, telefonon nem lehet a zársebességet túl nagyra tenni, de ezen kép tetején láthatóak a kis vonalak: [link]


Köszi

2012. máj. 1. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!