Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bizonyos idő után újra kell...

Bizonyos idő után újra kell hűtőpasztát alkalmazni?

Figyelt kérdés
Amióta megvan a gép pár havonta egy sűrített levegős spray-vel mindig kitisztítom viszont csak most vettem ki először az egész cpu hűtőt mert már önmagában ha csak ott állva fújtam rá nem segített. Észre vettem, hogy a hűtőpaszta már teljesen rászáradt (~4éves a processzor és azóta nem szedtem le). Nos a kérdésem az lenne, hogy ez így még jól végzi a dolgát? Vagy le kell valahogy szedni/újra hűtőpasztát alkalmazni? Valamint ha az utóbbi eset áll fenn hogyan szedhetem le? Egy sima ecsettel szórakoztam a hűtő bordái között (a több éves port nem szedte le a spray csak úgy) viszont ez teljesen rászáradt.
2012. máj. 1. 17:16
 1/3 tamasoft ***** válasza:
Minden hűtőborda-CPU szétszedésnél kell cserélni pasztát. Közbe nem.
2012. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem akkor holnap veszek is mert ahogy nézem nem egy nagy összeg, viszont a régit hogyan távolítsam el? Vagy hagyjam ott és arra rakjam rá?
2012. máj. 1. 17:39
 3/3 cipi8 ***** válasza:
A prociról rendkívül óvatosan kapirgáld le! A bordáról is kapard le vagy simán sikáld le és a napon szárítsd ki a bordát hogy ne maradjon víz csepp közte. Amúgy évente max. 1x nem árt lecserélni a pasztaréteget! Ha majd felkened a procira az újat csak szép vékony rétegben kell rá tenni hogy ne folyjon széjjel amikor a bordát rárakod.
2012. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!