Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért melegszik minden?

Mért melegszik minden?

Figyelt kérdés
Kitisztítottam a processzor hűtő ventilátort, a videó kártya ventilátort, meg a tápot, azóta sokkal jobban melegszik a processzor,alaplap meg a winchester is.
2012. máj. 1. 17:40
 1/9 Smartguy86 ***** válasza:
Fura. Leszedted a hűtőbordát? Mert arra kell hővezető paszta is!
2012. máj. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hello. Pasztát nem raktam rá, de azt eddig sem nagyon használtam. most a processzor a bios szerint 76 fok a winyó 54 az az alaplap 48 fok ennyi nem volt még.
2012. máj. 1. 18:13
 3/9 Smartguy86 ***** válasza:
Pedig pasztát muszáj használni (kivéve ha fel van polírozva a hűtőd alja és a processzor kupakja tükörsimára, de még akkor is javallott a mikrobarázdák kitöltésére)! Akkor ne csodálkozz, ha nem hűt jól a borda.
2012. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 cipi8 ***** válasza:
Hővezető paszta az mindig kell! Az vezeti a hőt a proci és a hűtő borda között! Paszta szinte minden hűtő borda és chip közé is ajánlott, pici vékony rétegben kell a procin egyenletesen szét kenni.
2012. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd szerzek be pasztát. Csak azért nem vettem eddig mert 6 éve van meg gép és nem használtam,de nem is volt semmi gond. De a winyót meg alaplapot akkor sem értem, most az is sokkal melegebb mint szokott. Nem tudom össze függ-e a processzor-al.
2012. máj. 1. 18:44
 6/9 Smartguy86 ***** válasza:
Hogyne függene - az alaplapot fűti a processzor is, mivel nem tudja leadni a hőt másfelé. A winchester a meleg idő miatt lehet melegebb, plusz azért, mert az alaplap és a processzor befűtik a zárt házat és nem jut elég hűvös levegőhöz.
2012. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 cipi8 ***** válasza:

Ha beszerelsz egy 8 cm-es hűtő ventit a vinyó elé úgy hogy az a levegőt a vinyóra fújja már az is sokat jelent nekem kb. olyan 5-6 fokkal hűvösebb most 33C° és a szobában jelenleg 26,5C° van. Nem tudom hátul neked van hűtő de ha nincs ezt is érdemes beszerezni a forró nyár napok előtt egyet, ezt meg úgy kell rakni hogy a gépből szívja ki a meleget! A két sima venti és az egyikhez kell majd egy molex átalakító mert az alaplapokon csak egy házhűtő csati szokott lenni kb. 3-4 ezerből kijönnél és a géped sem főne a melegben. Nekem most 8 venti van a gépben de nem hangos egyáltalán mert a házhűtők kb. 2200 fordulatosak a 8 Cm-sek és eléggé halkan mennek!


Fontos hogy a vinyó nem menjen 42C° fölé mert az már csökkentheti az élettartamát!

2012. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 cipi8 ***** válasza:
Ja amúgy azért melegebb minden mert kint is melegebb van ez által a szobádban is melegebb a levegő gondolom + a proci hűtő bordája is sokkal melegebb mint eddig volt mivel nincs be pasztázva és így nem eléggé hatékony a hűtésed!
2012. máj. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Smartguy86 ***** válasza:
#8 - Ha nincs bepasztázva, akkor éppen hogy nem melegebb a borda, ellenben a hő másfelé megy le inkább - ahogy mondtam, pl az alaplap felé. Ez amúgy minden esetben egy alternatíva, hogy az alaplap adjon le hőt - pl a Gigabyte egy ideje olyan alaplapokat tervez, aminek a NYÁK-lemezében vékony rézréteg is van, ami jól teríti a hőt az alaplap teljes felületén (így jó hőleadóvá válik).
2012. máj. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!