Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges, hogy egy többmagos...

Lehetséges, hogy egy többmagos processzor egyik magja meghibásodik, és a maradék magokkal dolgozik tovább a rendszer? Vagy ilyen esetben használhatatlan lesz az egész?

Figyelt kérdés
Átlagos felhasználói PC környezetben
2012. máj. 3. 12:46
 1/4 DannyZuko ***** válasza:
szerintem leállna az egész. Ne úgy képzeld a 2 magot, hogy teljesen függetlenek egymástól, mint 2 egymás mellett parkoló autó. Inkább mint a hajó és a vitorla. külön külön nem sokat érnek.
2012. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Panda Péter ***** válasza:
olyankor kakukk van, de én még nem találkoztam ilyen esettel. normál használat mellett a CPU-k meghibásodási aránya elhanyagolhatóan kicsi.
2012. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos processzoroknál lehetséges letiltani magokat. Példa erre a tőlem 1 méterre lévő AMD Phenom X4. Eredetileg 4magos, de kihasználatlanság miatt, csak 2magja üzemel. Szóval légyszíves írd le, milyen processzorról lenne szó!
2012. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak mint elméleti kérdés merült föl, mert szakirodalomban úgy olvastam, hogy bizonyos esetekben a több mag a biztonságot szolgálja, és ha kiesik egy meghibásodás miatt, a másik még teljesít. KÍváncsi voltam ez a mai PC-kbe kapható processzorokra menynire igaz
2012. máj. 3. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!