Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység túlterhelés?

Tápegység túlterhelés?

Figyelt kérdés

Rengeteget gondolkodtam már azon, hogy mi történne, ha túlterhelnék egy tápot ? Ezek a lehetőségek merültek fel bennem:

a) semmi, nem képes elegendő áramot adni, a rendszer teljesítményét lekorlátozza

b) túlterhelés esetén a hardverek nem jutnak elegendő áramhoz, a gép újraindul

c) egy darabig bírja, aztán kiég benne valami, és felborul az áramellátás

d) ugyan az mint a c, de a hardvereket is tönkrevágja ezáltal

e) egy nagy villanás keretében "kiég", bizonyos hardvereket megrongálva (egy ismerősömmel megtörtént, elszállt miatta a CPU-ja is!)


Tehát melyik lehetséges ezek közül ? Amint írtam, az e) pont már "elvileg" megtörtént, de az is lehet, hogy ez a bizonyos ismerős túlszépíti az esetet.



2012. máj. 4. 16:16
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
b verzió lesz a jó,nem jut elég áramhoz, ezért inkább újraindul
2012. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
De az a bizonyos e) eset hogyan történhetett meg ? Azt tudom, hogy a táp és a proci egy időben szált el nála, hisz újat kellett vennie. A nagy villanásról csak mesélt, és nem hinném, hogy csak szépítgeti az esetet, elég jó barátomról van szó. Azt mondta, hogy bekapcsolta a gépet, és abban a pillanatban egy hatalmas villanás történt, akkora, hogy utána több másodpercig alig látott valamit.
2012. máj. 4. 16:24
 3/51 anonim ***** válasza:
Az alaplap és a táp fejlettségétől függ, hogy a meghibásodott táp magával rántja-e a többi hardvert is. Ha ma veszel egy jó minőségű tápot és alaplapot, amiben jó kondenzátorok vannak és megfelelő túlfeszültség védő megoldások, akkor nem lesz gond. Ezért kell óvakodni az ócska hardverektől. Pl. egy meghibásodott Codegen táp jó eséllyel magával rántja az alaplapot is. Ellentétben egy FSP-vel.
2012. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Az én tápom a házzal együtt jött, 400W-os, ami nem egy játékra való táp, az tuti, de a jelenlegi konfigomat elbírja.

Itt van egy kép azokról, amik a gépemben vannak, valaki ki tudja silabizálni a tápom típusát ?


[link]

2012. máj. 4. 16:37
 5/51 anonim ***** válasza:
60%

"400W-os, ami nem egy játékra való táp"

Hogy mi? Vegyük úgy, hogy ezt le se írtad.

Amúgy meg a kolink házba a háznak megfelelő minőségű szar táp van. Ezáltal van lehetőség a hardverek károsodására.

2012. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 Panda Péter ***** válasza:
61%

nyilvánvalóan valami kolink... nem egy FSP minőség.


amúgy van egy-két olyan táp is, ami a ráírt értékeknél nagyobb teljesítményt is le tud adni huzamosabb ideig pl a seasonic x ami akár 100 extra wattot ki tud pumpálni magából.

2012. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Az első mondatodat nem értem, miért ne írtam volna le ?

Amúgy régóta nézegetem a tápokat, szeretnék egy jobbat. Milyet vehetnék pontosan ebbe a gépbe ? Valószínűleg lesz bele véve pár éven belül Phenom II X6 proci, valami 3D-re alkalmasabb VGA, és még pár GB ram.

2012. máj. 4. 16:43
 8/51 A kérdező kommentje:
Ha tudnátok egy jobb tápot annak örülnék, min. 500W és kb. 10000 alatt. FPS-es tápot ilyen áron nem találtam. 15-öt nem fogok kidobni egy tápra, aminek semmi lényeges feladata sincsen. Max akkor, ha ellenáll a magas feszültségnek, és képes elviselni 1-2 másodperces szüneteket (szünetmentes)
2012. máj. 4. 16:47
 9/51 anonim ***** válasza:

Egy FSP hexa 400-at, vagy Chieftec CTG-400-at ajánlanék.

Ha ragaszkodsz hozzá akkor van 500-as verziójuk is, kb 11-12Kért.


"Az első mondatodat nem értem, miért ne írtam volna le ?"

Azért mivel halál magabiztosan írsz orbitális nagy baromságokat.

Példa:

"15-öt nem fogok kidobni egy tápra, aminek semmi lényeges feladata sincsen."

2012. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Orbitális hülyeségeket azért írok, mert eddig abban a tudatban voltam, hogy egy az nem elég erre. Bocsi, ez nem feltétlenül az én hibám.


Lehet hogy megint hülyeséget fogok írni, de a linkelt táp 2 okból nem lenne jó:

-sok embertől hallottam itt gyakorin, hogy az IPon.hu nem hajlandó vállalni a garanciát. Tehát "vedd, vidd, és ne hoz vissza".

-a másik, amihez megintcsak nem értek, szerintem ebbe a házba csak hátszó hűtésű táp jó.

2012. máj. 4. 17:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!