Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért nem tudom beüzemelni a...

Mért nem tudom beüzemelni a routert?

Figyelt kérdés

Vettem egy TP-LINK TL-WR740N routert.

Soha nem volt még routerem szóval semmi tapasztalatom nincs.

Valahogy beüzemeltem, a telefonom is fogta a wifit, de most szétszedtem és újra összedugtam.

Az RJ45-ös csatlakozót a router WAN helyre kell dugni, a másik végét pedig a modembe, de én ezt a kábelt a routeren a lan1-gyel és a pc-vel kötöttem össze. Ettől elromolhat??

Mert most megint úgy van összedugva, ahogy lennie kell, de nem tudom beüzemelni a routert.

Kaptam egy magyar leírást hozzá.

Úgy kezdi, hogy a böngészőbe be kell írnom a router IP címét, de nem tölti be. Kiírja hogy nincs kapcsolat stb.

Mikor először beüzemeltem, akkor se tudtam ezzel csinálni, hanem a cd-vel csináltam, de most még azzal sem megy.

Ha cd-vel csinálom, ha pedig IP cím beírásával a böngészőbe már ott elakadok hogy milyen netem van (PPPoE-DSL, Static IP vagy Dynamic IP). Mikor először beüzemeltem már nem tudom hogy csináltam, de sikerült. Most sehogy sem.

Egy fórumon, ahol a téma az internetszolgáltatóm, ott azt írták, hogy: " rákerestem a Google-n, a DSL-es PR(pro telecom azaz a szolgáltató neve) net PPoE, a kábelnet Dynamic IP"

Ha PPoE netem van, akkor a szolgáltatónak adnia kellett volna vmi felhasználó nevet és jelszót, nem?

ilyenre nem emlékszem és a papírok között sem találtam.

ezt a leírást is olvastam, de ez sem segített.

a második kék szövegnél: "Router elérése, reset, firmware-frissítés"

írja, hogy ha nem csinál semmit, mikor beírom az IP címet a böngészőbe, akkor állítsunk be fix IP címet.

Beírtam úgy, ahogy a képen volt, ok-ot nyomtam, de utána megint "automatically" -ra volt beállítva. Akkor most dinamikus IP címem lenne???

Szóval röviden összefoglalva: miért nem ad be semmit mikor beírom az ip címet a böngészőbe, milyen internet fajtám van és elromolhat e attól a router hogy azokat a kábelek cseréltem, mert miután visszadugtam ahogy volt nem volt net.

UI.: a router reset gombjával többször is reseteltem a routert, de hiába


LEÍRÁS

[link]


2012. máj. 4. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
a ppoe beállitás csináld ott a leírásban oszt kész :D
2012. máj. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

de nem mind1 hogy melyiket csinálom -.-"

olyat kell, amilyen netem van

amúgy meg nem csak a ppoe van leírva, hanem a másik 2 is

2012. máj. 5. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!