Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom megoldani azt,...

Hogyan tudom megoldani azt, hogy a gépem ne induljon el akkor, amikor áram alá helyezem?

Figyelt kérdés
Van egy frissen összerakott P3-as gép, 633 MHz-es CPU-val, 256 Mb SD RAM-mal, fujitu simens alaplappal, melyen integrált hang és videokártya van. Van benne egy 70w-os táp, egy 30 GB-os maxtor merevlemez, és 2 CD meghajtó. Ahogy bedugom a konnektorba, egyből bekapcsol a gép. Leállításnál viszont tökéletesen leáll, mert a táp atx-es. Várom az ötleteket.
2009. jún. 24. 01:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Belépsz a BIOS-ba, ott megkeresed az advanced setting menüpontot, ott kell lennie egy ilyen vagy hasonló pontnak: Power after AC lost vagy hasonló a FSC nél nem tudom pontosan de az a lényege hogy ott át kell állítani AlWays Off-ra és nem fog elindulni ha bedugod.
2009. jún. 24. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az is előfordulhat, hogy nem a bios lesz akár a ludas, mivel nekem is volt olyan p3-asom, ami, bár a biosban be volt állítva, h nem kapcsoljon be, mégis bekapcsolt ahogy áramot kapott. Ott a táppal volt egy kis gond, és azért kapcsolt be mindig
2009. jún. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor leállítod a géped, kapcsold ki a tápon lévő kapcsolót is.
2009. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez sajnos nem kivitelezhető, mivel a tápon csak a bemeneti 230V-os csatlakozó és egy 115/230V-os átváltókapcsoló van.
2009. jún. 24. 11:10
 5/9 A kérdező kommentje:

A gép bios-ának jelenlegi beállításai:

Advanced:

Peripheral configuration

PCI configuration

Advanced system configuration

PCI bus paraty checking - Disabled

ECC CPU checking - Enabled

Processor serial number - Disabled

USB legacy support - Enabled

Power on/off

Power off source

software: Enabled

Power button - Enabled

Power on source

Lan - Enabled

Timer - Enabled

Power failura recovery - always off


Ezek közül melyiket kéne állítani, ha egyáltalán itt van a gond. Ha minden jól van beállítva, akkor a tápnak van baja.

2009. jún. 24. 11:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Power on source - itt ki kell lőni mindent

Power failure recovery - OFF

2009. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beállítottam, de sajnos ugyan ez a gond, akkor ez táphiba lesz ha jól értem.
2009. jún. 24. 13:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor a táp készenléti áramkörével van valami gond. A legegyszerűbb megoldás, ha kapcsológombos elosztót használsz.
2009. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jelen pillanatban, mivel 2 gép és egy nyomtató van a szobában, ezért egy biztosítórendszeres áramkör van kiépítve, úgyhogy minden gépnek külön automatája van. Így nem kell 3 kapcsolós konnektor. De azért köszi az ötleteket.
2009. jún. 24. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!