Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv a gépem rendszeresen kék...

Üdv a gépem rendszeresen kék halált hal terhelés alatt. Olvasgattam neten letöltöttem egy programot SpeedFan. Readings fül alatt bal asló sarokban fel van tüntetve 3 feszültség én nálam a +12V helyett 6.30V van gondolom 12 felett kéne lennie?

Figyelt kérdés
A tápom vadonat uj. Erre gyanakodtam ezelőtt. mi lehet a hiba ? foglalat hibás lehet?

2012. máj. 9. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A terhelés alatt lekapcsoló gép általában 2 gondot jelölhet:


Túlmelegedés: Nem lóg bele valamelyik ventilátorba egy-egy vezeték ami megakadályozza a forgásban és ezáltal a hűtésben? Néha észrevétlen hiba, de velem már megesett. Szerencsére visított az alaplapi csipogó, így észrevettem már bekapcskor, de ez nem mindenkinél van így beállítva.


Tápegység: Új tápot vettél. Mégis milyet? Mert ha valami Codegen féle, akkor akárhány Watt van ráírva, /nem lep meg/, ha kifullad terhelés alatt.


No persze más is lehet, de mivel azt mondod új táp, elsőként arra gyanakodnék. Főleg, ha korábban jó volt.

2012. máj. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A gépház oldala le van szedve megy a ventilátor.

Friss paszta van rajta, hőfokkal sincs baj.

2 hónapja csinálja ezt. Azért is vettem meg mer gondoltam hogy csak paszta volt az öreg újrakenés megoldja, jártam már így.

2012. máj. 9. 14:13
 3/5 A kérdező kommentje:
VGA t teszteltem . Terhelés alatt nem fagyott ki.
2012. máj. 9. 14:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha van elöl/hátul ventilátor ami beszív illetve kifúj, akkor a gépház oldalának levételével csak hazavágod a rendszer hűtését, hiszen akkor a ventilátorok semmit sem érnek. Csak gondoltam jobb, ha szólok. Persze ha csak megnézni vetted le, rendben. De a hűtésnek nem tesz jót, plusz jobban porosodik is.
2012. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A hiba okat meg lett. MCP túlmelegedett mindig, nem csoda NVidia Chipset. A hibát extra hűtésél eddig orvosoltam. De végleges megoldást a friss hőelvezető paszta fog eredményezni.
2012. máj. 10. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!