Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A digitális rajztábla hogy...

A digitális rajztábla hogy működik?

Figyelt kérdés
ha van egy telepített rajzprogram a gépen (pl a paint tool sai) akkor abban tudom használni? Rendesen, úgy mintha egérrel rajzolnék csak mégis a saját kezemmel csinálhatom, egér nélkül? Effekteket lehet vele használni? ez a része nem egészen világos,kérlek segítenétek?

2012. máj. 9. 15:05
 1/2 Senkimégisvalaki válasza:

Milyen effektekre gondoltál? :)


Amúgy úgy képzeld el a rajztáblát hogy van egy kis padod (nekem A5-ös méretű, nagyobb szerintem nem is kell), meg van hozzá egy tollad. A toll mozgatja a kurzort a gépeden, lényegében mintha az egérrel rajzolnál ahogy mondod, csak itt könnyebbséget ad hogy a saját kezedet használd. Effektek? Hááát... ha van rajzprogramod, vagy manipulálód, pl photoshop, abban lehet állítgatni hogy milyen vastag ecsetet szeretnél. De amúgy a padok általában nyomásérzékenyek, ergo ha beállítod, akkor minél jobban rányomod a tollat, annál vastagabb vonalat fog húzni, stb.

Nekem olyan van, aminél a tollon van 2 gomb, a padon meg 4, és ezeket is be lehet mindenféle dologra állítani, nálam pl vannak bizonyos betűkombinációk amikre beállítottam, hogy a ps-ben pl ne kelljen a billentyűzethez nyúlni, hanem egy kattintás a tollon és a pipettára vált át.


Remélem tudtam segíteni :)

2012. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon sokat segítettél!:)

Köszönöm szépen!

2012. máj. 11. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!