Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 300W öreg Codegen táp...

Gepzene kérdése:

Egy 300W öreg Codegen táp reális veszély Phenom+Asus lap számára?

Figyelt kérdés

Jó eséllyel Phenom X6 1090T és Asus M5A99 EVO lesz valami teljesen egyszerű, párezer forintos videokártyával. A táp még a hátsó, 8cm-s ventis, akkoriban nagyon jó kis tápnak számított, máig boldogan hajt egy AthlonXP 2500+ procit egy Abit NF7 lapban, öreg TNT2 megjelenítéssel. A kérdés apropója az, hogy próbálom időben szétkenni a költekezést, és gyári hűtésével járathatnám ezzel, míg az 500W FSP és a marhanagy hűtőtorony elő nem kerül...


Szóval elviselné pár hétig számottevő vga nélkül, 1db 1T vinyóval a Phenomot az öreg táp?


2012. máj. 11. 10:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én nem merném megkockáztatni.
2012. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Codegen jó táp? Hát el vagy tévedve az soha nem volt jó táp, főleg a Vargáné és társa magyar gyártású csodaszéria. Hullottak mint a legyek és vitték magukkal a gépeket. Sajnos nekem is annó egy lapom odalett miatta :(
2012. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Panda Péter ***** válasza:
100%
300W-os codegen egy hatmagos phenomnak? az egy dolog hogy életveszély az a táp, de szerintem el sem indulna.
2012. máj. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

VGA nélkül ellesz vele.

Azért az túlzás, hogy el sem indul, annyi időt ki fog bírni komolyabb vga nélkül( ne kelljen neki külön tápcsati).

AZ tény, hogy van benne kockázat, 125watt a TDP értéke a procinak, az kb olyan 60-70wattot vesz fel, a winyó olyan 25 w, vga olyan 30, a gép fogyasztása kb 120-130 watt, a táp hatásfokát figyelembe véve olyan 200at kell neki a konnektorból felvennie, elméletben bírnia kell, de gyakorlatilag nem tudjuk, hogy az ágak amperben mennyire erősek, régen nem volt olyan proc, ami 70wattot vett fel.

2012. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Király, akkor nem bántom vele, inkább legyen később meg a minimál konfig! :) Köszönöm!
2012. máj. 11. 11:50
 6/18 A kérdező kommentje:
Codegen táp: ez olyan fajta, ami előbb hal meg, mint amit hajt. Tehát túlterhelés ellen nem védett, de legalább nem emelkednek a kimenő feszek, ha bajban van. Nem is melegedett sose nagyon, ezért merem rámondani, hogy szerintem is "jó kis táp", nem csak a korabeli cikkek szerint.
2012. máj. 11. 11:54
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kéne eröltetni:)

Ha 300as jó minőségű táp lenne, akkor lazán még egy erős VGA-val is, de így rejt magában kockázatot:)

Egy Be Quietre vagy FSP-re lazán rábíznám még egy GTX 560al is.

2012. máj. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Oh (11:49-11:50), lehet hogy ki fogom azért próbálni, hátha lesz egy régi gépem sült táppal! :) Legalábbis ha tényleg nem lehet baj! Tán szét is kapom ezzel a svunggal, aztán lelesem az adatait, úgyis ideje bedugdosni a házventiket! :]
2012. máj. 11. 12:01
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát ha a táp nem bírja és behal, az viheti az egész gépet magával. Tegyél bele biztosítékot, akkor tuti nem lesz baja.
2012. máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Panda Péter ***** válasza:
sokan elfelejtuk, hogy egy ilyen régi táp valószínűleg borzasztó gyenge 12V-on, már pedig a CPU azon veszi fel a teljesítményt. ezért írtam hogy szerintem el sem indulna, egy X6 azért nem 2W-ot kajál be.
2012. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!