Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket válasszam? Asus vagy...

Melyiket válasszam? Asus vagy Lenovo? Vagy valami egészen más?

Figyelt kérdés

ezt vegyem [link]


vagy ezt [link]


vagy valami teljesen mást? persze hasonló árkategóriában.. guild wars 2 re kéne meg néha kis fpsre(crysis 2, cod) indokokat is légyszi hogy mit miért. köszi



2012. máj. 12. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én inkább egy harmadikat ajánlanék: [link]
2012. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves 1#!

Ajánlatod drágább a két modellnél és a GeForce 610m jóval gyengébb kategória, mint a GT540m(asus) és HD6650m(lenovo) , tehát felejtős ebben az árban.

A két modell közül a Lenovo jobb vétel, hasonló teljesítmény(a HD6650M pár %-kal erősebb)mellet kevesebbe kerül, a 6GB ram és 500GB merevlemez pedig bőven elég ha ez számít.

Kicsit többért, de windows 7 op.rendszerrel ezt tudnám ajánlani játékra:


[link]

2012. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy az asusról nem hallok sok jót, a lenovo cuccok pedig általában minőségiek,

asusról olyanokat hallottam hogy recseg-ropog, rossz minőségűek az anyagok stb

2012. máj. 12. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ,hogy hol hallottad. Nekem a fent említett asus k53sv laptopom van. Aluminium borítás, masszív az egész gép, a ventillátorját, csak nagy csendben lehet hallani, még akkor is a teljes fordulaton forog. A gt540m minden játékra elég hd felbontásban. (dirt3 ultra, cdmw3 high, bfbc3 medium, ...). És ezt úgy produkálja, hogy a proci az vissza van véve 2ghz-re, a gyári 2,4 helyett.
2012. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 S!D válasza:
55%

Hali

A fentebb látott 3 laptopot összehasonlítottam teljesítményileg.

Processzor:

ASUS K53SV laptopban Intel Core i5-2430M található, ami a 3 összehasonlítandó gépekben lévő processzorok közül a legerősebb. Laptop processzorok közül jelenleg meg az 57 helyen található.

2,4GHz-3000GHz ig működik, viszont fizikailag 2 magos processzor, ennek ellenére 4 szálas. (A másik 2 processzor 4 magos és 4 szálas.)

HP Pavilon dv6-6b08eh laptopban AMD A8-3510MX található. Fizikailag is 4 magos processzor.

1,5GHz- 2,5GHz en működik, de sok helyen azt olvasom, hogy az i3 mas processzorokkal tudd csak versenybe szállni. 146 a processzorok listáján amúgy.

Lenovo IdeaPad Z575Am laptop AMD A-Series A8-3520M processzort kapott. Fizikailag ez is 4 magos viszont ezt is az i3 hoz szokták teljesítményileg hasonlítani. 1,6GHz- 2,5GHz ig működik amúgy.

Még ezt olvasd el, hogy megértsd, hogy mik ezek a szálak a processzorok esetében:

[link]

VGA:

Legerősebb VGA a HP ban található, amit a Lenovo követ és végül a sor végén kullog a K53.


Saját vélemény:

Én az ASUS K53-mat venném amúgy.

Hiába 2 magos a processzor benne. A gyakorlatban gyorsabbnak bizonyul ez a processzor a másik kettőhöz képest. 2 oldalon is kerestem processzor listát és mind a kettő listában jóval feljebb volt a ranglétrán az i5 a maga 2 magjával.

A VGA hiába erősebb a másik 2 gépben. A processzor nem fogja bírni a játékokat a későbbiekben a másik 2 laptopban.

Amúgy azon is el kell gondolkodni, hogy szükséges-e a 8GB RAM….

A GW2 amit írtál annak a minimum gépigénye 2GB RAM-ot követel, de ennek ellenére nem hiszem, hogy jóval többet követelne maximum. A fejlesztő cég anno bejelentette, hogy nem szeretnének nagyon magas gépigényt a játéknak. Így többen tudnák élvezni a gyönyörű játékot. Amúgy a RAM a későbbiekben bővíthető, ha pár év múlva nem lenne elég. Most a DDR3 1333MHz es 4GB ram 7000Ft körül mozog.

Amit te linkeltél K53 az 175.990Ft 8GB RAM-mal. Ha abból leveszed a 7000Ft –os 4GB RAM-ot, akkor is 168.990Ft. Ennyiért postaköltséggel együtt kiszállítják neked a 4GB os változatot. (Sajnos nem tudom már, hogy melyik oldalon futottam bele ebbe a laptopba,de ha rászánod az időd tuti megtalálod. )


Amúgy ebben az ár kategóriában még szóba jöhetnek a DELL N5110 (15R) laptopok.

200.000Ft ért olyat láttam belőle, ami i7 processzorral rendelkezik, 16GB RAM-mal, 750GB HDD vel. A hátul ütője a sorozatnak a NVIDIA GeForce GT 525M es VGA, ami kevesebbet bír, mint a fentebb említett 3 VGA. Illetve a hűtése nincs jól megoldva így a bal csuklótámasznál égeti a kezét az embernek külső hűtés nélkül állítólag.


Amúgy olyan laptopot nem fogsz találni ebben az ár kategóriában, aminek nincs semmilyen baja.

DELL N5110 melegszik.

ASUS K53 hideg mindig, de a kijelzője gyenge műanyaggal van bevonva így vigyázni kell rá.

HP nagyon hangos hűtőt alkalmaz a laptopjaiban, aminek elviselése hosszú távon nem kellemes és órán/előadáson zavaró a zúgása.

Lenovo meg alapból szóba se jöhet a szemembe, mert nem tetszenek ezért ezeknek nem néztem utána.


K53 van ismerősömnek is amúgy. Megnéztem a tipikus hibákat. Egy „hibával” találkoztam csak, amivel tényleg rendelkezik annak ellenére, hogy nem mai darab.

Ez az egy hiba pedig az, hogy a kijelző hajlékony. Ha megfogod a két felső sarkát, akkor megtudod hajlítani, de a legtöbb új VÉKONY kijelzős laptop, amiket néztem mind rendelkezik ezzel a hibával.

Illetve a héten volt ismerősnél tesztre ASUS K53SC-SX192D. Hát játékok elfutnak rajta és elég jó a belső felépítése, de a VGA a leggyengébb az eddig említett VGA-hoz képest, mert az SC sorozat NVIDIA GeForce GT 520MX et tartalmaz, ami játékra éppen,hogy elegendő a mai játékok esetében, ha nem low on akarod futtatni. Viszont azért említem meg, mert a külső felépítése megegyezik az összes K53-nak. Ő a következőket tapasztalta a gépnél:

- Az alja nagyon stabil

- Kijelző hajlékony

- Kinyitni és lecsukni a kijelzőt középen fogva ajánlott a hajlékonysága miatt

- Széken használva úgy, hogy nem kapott levegőt normálisan így is hideg volt felülről

- 6db szellőző lyukat számolt meg az alján

- Zsanérok nem feszültek (máshol panaszkodnak erre is a sorozatnál)

- Billentyűzet kemény és nem rugózik (csak annyira, mint a többi laptop)

- Csúszós felületen lecsukáshoz meg kell fogni az alját, különben eltolod az egész gépet

- A megszokott ASUS táska és egér nem jár a K53 sorozathoz (sajnos)

- 5 órás terhelés mellet 60°C a processzor

- A hűtés jó megoldása miatt a meleget alul és felül nem érezni (kézben tartva nem égeti az ember kezét)

- USB 3.0 csatlakozót tartalmaz

- Beállítható, hogy az adott program az integrált vagy a dedikált vga-t használja

- Kiváló készenléti idő


Azt hozzá tenném még,hogy a fenti tapasztalatok új laptoppal voltak tapasztalhatók.



Röviden tömören össze foglalva:

K53SV sorozat ár/teljesítmény aránya jó! Hűtése szinte a legjobb az árkategóriában. Cserébe sérülékeny kijelzőt kapsz mellé, amire figyelni kell utazáskor, hogy ne ütődjön neki semminek. (Habár így belegondolva ki nem figyel a laptopjára alapjáraton, hogy ne sérüljön? ) Ha rendszeresen utazol, akkor nem árt egy vastagon kibélelt laptop táskát beszerezni hozzá a magasabb árkategóriából a kijelző miatt. Megfelelő beállításoknál nagyon sokáig bírja az akkumulátor egy töltéssel. Jegyzetelésre órán/előadáson jó, mert halk a ventilátor és így nem zavarja a többieket.


U.i.:

VGA és Processzor lista laptopokban adatokkal és eredményekkel:

[link]

[link]

Illetve a laptopszalon.hu-n található táblázatokat néztem a válasz írása közben.

2012. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!