Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki tudná hajtani ez a CPU...

Ki tudná hajtani ez a CPU ezeket a VGA-kat?

Figyelt kérdés

A Processzor egy Intel i7-3770K Noctua NH-D14 hűtővel 4.5GHz-ig húzva, a VGA-k pedig 2db Sapphire HD7970 OC 3GB GDDR5 CrossFirebe kötve. Nem lenne CPU limit? Működne jól? Esetleg érdemes lenne megvárni a kb. 1 hónap múlva debütáló HD7990-et?


(A kérdések elkerülése végett, hogy miért kell neked kettő ilyen erős VGA stb...: 3D Studio Max-szal szeretnék foglalkozni magas szinten illetve játékhoz kell, szeretnék FullHDban, Ultra beállításokon 3Dben játszani, ehhez 3db monitort gondoltam.)



2012. máj. 12. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég hozzá.
2012. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Panda Péter ***** válasza:
39%
köszönjük pistike... ööö emese.. kérdező.
2012. máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
...?
2012. máj. 12. 18:23
 4/8 anonim ***** válasza:
jó lenne na! :)
2012. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy kellett volna feltenned a kérdést hogy vajon táplimites lesz? Igen:P


Képet kérünk, hogy higyjünk is neked.

2012. máj. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3dsmax-hoz egyáltalán nem kell, ilyen erős VGA. Talán akkor lenne értelme, ha van 3-4 WQXGA felbontás körüli monitorod és lemodellezed kb. fél Budapestet magas részletességgel, na akkor talán kihasználnád az erőforrást. Mondjuk, egy akkora képet kirendelni, amin minden részlet jól látszódik, ahhoz meg a processzor lenne nagyon gyenge. Ekkora felbontáshoz, már kisebb renderfarmokat szoktak használni, azok pedig 2 esetleg 4 processzoros Xeon konfigurációkból szoktak állni.


A játékok szempontjából nem tudok nagyon hozzászólni, de szerintem kevés olyan játék van ami ekkora teljesítményt igényelne.

2012. máj. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Panda Péter ***** válasza:
kevés olyan játék van ami feleennyit igényelne...
2012. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amint meglesz mindenképp dobok képet, és köszönöm a segítséget! (Ne várjátok egyhamar, 3 informatikus ismerősöm is azt javasolta, hogy várjak a 7990-re, meg még pár hónapot, hogy optimalizálódjon az ára.)


Még annyit, úgylátszik nem volt látható helyen:

3 monitoros rendszerre szerettem volna a 2 HD7970et és FullHD felbontáson Ultra beállítások mellett kihasználni a HD3D-t.

2012. máj. 12. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!