Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes 64-bites oprendszert...

Érdemes 64-bites oprendszert használnom, ha NINCS 4Gb memóriám?

Figyelt kérdés
64-bites a procim, és már egy ideje 64-bites Vista van a gépemen. Semmi probléma nincs a sebességével, megy rendesen. De úgy tudom hogy a 64-bit csak akkor kell ha 4Gb-nyi RAM van a gépben (a címzés miatt), de nekem csak 2Gb-s. Ez azt jelenti hogyha 32-bites Vista-m lenne, akkor is pont ilyen sebességgel menne a gépem? Így nem is számít a 64-bit?
2009. jún. 25. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A 64 bites alkalmazások sokkal gyorsabban mennek - tehát ha van 64 bites telepítőd vidikarihoz,akkor az gyorsabban tölt be. A 32bites (x86) programok ugyan olyan sebességűek lesznek.
2009. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a windows rendszer elemei is mind 64-bitesek... akkor maga a windows nem fut gyorsabban?
2009. jún. 25. 22:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Én elég kevés különbséget észleltem a 32- és 64-bites rendszerek között, de nekem a 32-bites jobbnak bizonyult egy kicsivel.
2009. jún. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én xpből használom az x64et,nekem gyorsabban tölt be ( mostanába lassan mert már 10 hónapja van fönt) és sokkal stabilabbnak is tűnik. Amit észrevettem még, hogy a másolás áthelyezés sokkal gyorsabb,még a partíciók között is, gyorsabb a címzése, vagy nem tudom.
2009. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Hali!

Nekem 64 Bites Windows 7 em van.

Elötte volt 32 bites windows 7 em is de ez a 64 bites sokkal gyorsabb! Érezhetően gyorsabban tölt be játékoknál vagy éppen másolás is gyorsabb. Nagyobb programokat is gyorsabban tölti be. (amúgy nekem csak 2 GB ramom van!)

2009. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csakúgy mint te 64bites Vistát használok. Sokkal gyorsabb mint a 32bites. Ugyan a 32bites-nél kb. 1Gb RAM eltűnt, de annyit soha nem használtam, hogy kevés legyen.
2010. dec. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vegyél még 2 gb ramot és meg van oldva
2010. dec. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!