Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért recsegnek a hangszórók ha?

Miért recsegnek a hangszórók ha?

Figyelt kérdés

...ha egy "keményebb" basszusú zene megy? 5.1 es hangfalszett, és ha valami mélyebb zenét hallgatok, és ének megy fölötte az éneket szinte nem is lehet hallani mert recseg. A szett pontos típusa: Tevion ds 2200.


A mélynyomó nem recseg, csak a kis hangszórók...


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 13. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valszeg rossz/gyenge a hangváltó, és nagyobb hangerőn mélyet kever a magasokra is, de ez csak ötlet, ilyet már láttam.
2012. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ilyenkor mi a teendő?
2012. máj. 13. 18:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Két megoldás van:

1:Veszel egy jobb hangszórót(Volt nekem is egy gagyi és bizonyos hangoknál az is recsegett)


2:Rámész a Start menüre és kattinst a minden programra.Utánna Kellékek > Szórakozás > hangerőszabályozó


Ott állítgassad a dolgokat,nekem is volt ilyen az egyik videónál,itt elkezdtem állítgatni a dolgokat és akkor tűrhető lett


Esetleg lehet hogy a hangkártyáddal van valami de nem hiszem

2012. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hangváltót lehet benne cserélni, de azért nézd meg külön, hogy a magasak nem rosszak e. Csak akkor recsegnek, ha van alatta mély? Mondjuk egy áriánál nem?
2012. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És valóban, a hangkártyád is lehet rossz, az is keverhet félre.
2012. máj. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sőt olyat is láttam, hogy a driver volt rossz és xp-n nem recsegett a rendszer, win vistával (akkor még nem volt 7) pedig minden baja volt.
2012. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem, az áriáknál sem recseg... semmi recsegés..
2012. máj. 13. 18:52
 8/11 A kérdező kommentje:
kipróbáltam egy 2.1-est is, de az nem recseg. Így csak a hangfalszettre gyanakszom. Akkor először is kicserélem a hangváltót, tánha jobb lesz. Milyet ajánlotok? Érdemes drágábbat venni? Honnan lehet tudni hogy hány utas?
2012. máj. 13. 19:06
 9/11 Robcsi14 ***** válasza:

Nekem is volt xar 5.1 es rendszerem ...egyszerűen amikor felnyomtam a hangot akkor nem jutott elég áram a magas hangoknak mert a mélynyomó megette .... ennyi


Ajánlom hogy egy komolyabb rendszert vegyél :)

2012. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A probléma ott van, hogy ha olcsó hangváltót veszel, azzal nem vagy előrébb, ugyanúgy félrekever.

Ha drágát veszel, ami tényleg jó, annyiból meg kapsz egy Genius 5.1-et vagy Logitech x-530at, amik eleve szépen szólnak.

2012. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!