Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet egy lcd kijelzőt...

Hogy lehet egy lcd kijelzőt rá kötni (pl. ) pc-re?

Figyelt kérdés

van egy laptopból kiszerelt lcd-m, ezt szeretném felhasználni valami monitor szerűségnek. a monitorból egy lvds kábel jön ki, ezt kéne összekötni vga vagy hdmi kábellel, hogy csatlakoztatni lehessen (pl) a számítógéphez. a kérdés hogy ezt hogyan lehet?

kis keresgélés után annyit tudtam meg hogy a vga az valami analóg jelekkel (izél) az lvds meg digitális jelekkel(tehát kell valami speciális átalakító ami elég drága)

de mi a helyzet a hdmi-vel? (ez is digitális jelekkel (izél XD) úgy mint az lvds)

hdmi vel nem lehet közvetlen/direkt összekötni a két kábelt (lvds - hdmi)?



2012. máj. 15. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell egy vezérlő is hozzá mivel a kijelző vezérlője a laptop alaplapján van, kötheted akárhogy vezérlő nélkül sosem lesz kép illetve ha nincs meg a kijelzőhöz az inverter akkor a háttérvilágítás sem fog menni tehát felejtős hacsak nem tudsz vezérlőt építeni hozzá meg egy invertert.
2012. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

vezérlőnek jó egy másik monitor/tv vezérklője, vagy kifejezetten ehez atípushoz kell szerezni olyat ami pont akkora felbontású és méretű?


láttam ilyen vezérlő izét, de az nagyon drága volt, viszont pár ezer ft - ért volt (hibás tv ből) vezérlő


tehát a vezérlő az lehet egy akármilyen lcd vezérlő?


köszi a választ! sorry a hülye megfogalmazásért

2012. máj. 16. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs gind. :D

Viszont a vezérlő mindegy a lényeg a felbontás meg a csatlakozó, hogy rá lehessen kötni. Tv vezérlő hejett inkább a monitor vezérlők között nézz szét ott találhatsz jót.

(Előző)

2012. máj. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem. köszi!!!
2012. máj. 17. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!