Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook Air és Macbook Pro...

Macbook Air és Macbook Pro között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az Air sokkal könnyebb, olyan 1 kg körül van a súlya. AZt is, hogy csak kétmagos proci van benne, meg nincs merevlemez. Melyiket éri meg jobban megvásárolni? Ha a a hordozhatóság is fontos, akkor legyen Air? S mellette mondjuk egy asztali iMac?
2012. máj. 16. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha sok felesleges pénzed van, akkor inkább az air, mert az csinibb, és a macnek ugyebár ez az elsődleges vonzereje. Ha praktikus szempontokat is nézünk, akkor kisebb, jobban hordozható, erőműnek meg nem kell lennie, hiszen játszani nem nagyon fogsz rajta.
2012. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gepzene ***** válasza:
0%
Mindkettő női gép. Ha a rendszer kell, tegyél egy combos Intel vasat Hackintosh alá, lehetőleg csupa olyan komponensből, ami kapható Mac körettel. Ha a vírusmentes netezés és kemény filmezés kell csillivilli rendszeren, akkor Ubuntu a legjobb barátod, még ha kicsit szokni kell is.
2012. máj. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Női gép az apád f.sza.. imádom az ilyen szűklátókörű alakokat..


Kérdező: az air előnye a mérete, súlya.


Pro előnye: robosztusabb, strapabíróbb, bővíthető (ram, ssd, ssd+hdd stb).


De szerintem várj a WWDC-ig, ami júni közepén lesz, akkor jelentik be az új Pro-kat.

2012. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gepzene ***** válasza:
Áruld már el széles látókörű barátom, miben vetekszik egy almás gyötrelem egy hasonló kategóriás dell, hp stb laptoppal? Ha nem akadály a pénz, és mission critical dolgokra kell, akkor én is macet vennék, de minden más esetben pucc, ez a nagy helyzet. És messze nem olyan stabil, mint a linuxok, bezárhatná az apple a kapuit, ha a tökfej nép felfogná, hogy mac-analóg intel vason egy ubuntu is karbantartásmentes, és a fejlesztők is felfognák, hogy ezt nevezik developer supportnak. Netezgetni linux, játszani sajnos csak win, kőkemény melóhoz nagy költségvetéssel legjutányosabban apple. Igaz-e?
2012. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mennyibe kerül egy hasonló kategóriás HP elitebook vagy dell latitude gépecske?:)


Az osx nem olyan stabil???:)) Fogalmam sincs, hány éve használom az osx különböző változatait, egyszer nem volt fagyásom, elszállt programom, semmi olyan, amitől a windowsosok rettegnek. Elhiszem, hogy az ubuntu is jó, egyszer próbáltam, nekem nem jött be, fotósként számít az esztétikum és a programok kompatibilitása.


Játékokat ne hozzuk ide, nem játszom, max néha egy kis world of tanks, kollégákkal:)) Igen, mbp-n mindez.

2012. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fura, hogy a nagy linux fan éppen az Ubuntut reklámozza. Az Ubuntu az egyik leggázabb linux disztró, éppen a hozzá nem értők szintjére lebutítva. Pont azért olyan népszerű, mert ilyenekből ugyebár rengeteg van. Ha már linux, akkor minimum Fedora, vagy Arch, vagy hasonló komolyabb dolog, nem a bébijáték Ubuntu.
2012. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gepzene ***** válasza:

Amint látod azt írtam, hogy még az is karbantartásmentes egy machez hasonló hardverű mezei pc-n. Aztán könnyen átáll az ember debianre is. Archra nem olyan könnyen (kb a mac reciproka), de nyilván a lehetőség adott, ha van hozzá egészséges elvetemültség is meg szabadidő is elég. Ettől még stabil az ubi is, ha nem párhetes kiadás.


Mac nem fagy? Mondjuk ha nem Safari és iTunes a teszt, hanem zene vagy film készül rajta, akkor bele lehet szaladni túlterhelés nélkül is. Aztán jó esetben a recovery projekt nem sokkal régebbi az elveszettnél.


Értem én, hogy nem az apple fejlesztette dolgok halnak meg munka közben, de a jelenség van. Néha egyébként reset is játszik, tehát talán a rendszert se az új featureök bevezetése teszi néha tehetetlenné... Ez ilyen. Komplex dolgot sose lehet elegen fejleszteni, nyílt forráskódút nagyságrendekkel többen fejlesztenek, és a tesztelők szerény hada is minőségibb emberanyag, mint a sima osx/win user. Jó ok ez a stabilitásra.

2012. jún. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Akinek nincs pénze, már rögtön fikázza a Macbookokat
2013. jún. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akinek van, az meg unalmában felnekrózza az egy éves kérdéseket...
2013. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
hany percig gyakoroltad az elozo mondatodat?
2013. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!