Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma a számítóg...

Mi lehet a probléma a számítógéppel? Részletek lent

Figyelt kérdés
A számítógép azt produkálja, hogy játék közben olyan 10-15 perces időközökkel megfagy kb 10 másodpercre, és utána folytatódik tovább. Szervizben nem csinált ilyet, úgyhogy gondolom a probléma forrása leszükül az otthoni környezetre. Lehet az áramellátás? Egy hibás kábel vagy monitor?

2012. máj. 22. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Videókártya illetve vga driver hiba, ilyenkor újrainditja a grafikus illesztő programot.

Ezer oka lehet, régi chipsetdriver, régi hangkártyadriver, nem frissitett vga driver és nem frissitett operációs rendszer, lehet a játék hibája.

Okozhatja memóriahiba, hibás táp, alaplap, gyakorlatilag bármi.

2012. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha hardveres gond, akkor legvalószínűbb a vinyó. Vagy rossz, vagy rosszul érintkezik a tápkábele.


Lehet szoftveres is, pl. a Windows Defender-t ha nem kapcsoltad ki, az szokott ilyen tüneteket produkálni. Lehet vírusirtó is vagy egyéb háttérben futó program.


A különbség az otthoni és a szerviz próba között esélyesen az, hogy a szervizben nem volt internetre kötve, és olyankor a vírusirtó nem tudja frissíteni magát.


Ha régi XP-s gép, akkor a Microsoft Update bugja is lehet, szintén net kell ahhoz is, és jól ismert hiba. Ilyenkor a visszatérés a hagyományos Windows Update-hez, vagy az automatikus frissítés teljes kikapcsolása segít.

2012. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szoftverhibát kizárnám, mivel a szervizben nem produkálta, egyébként azt elfelejtettem odaírni hogy mikor megfagy, egyszínűre vált a kép arra az időre
2012. máj. 22. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg a videokártyával lesz baj. Talán a hűtéssel, ha a szervizben nyitva volt a ház, otthon meg össze van rakva.
2012. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a szervizben nem produkálta akkor a szoftverhibát kizárod? Milyen logika vezetett ide?

Ilyen alapon zárd ki a hardverhibát is és már nincs is semmi baja a gépnek.


A grafikus illesztőt inditja újra ilyenkor a háttérben, erre keress megoldást.

2012. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszinü? rózsaszin? vagy fekete?

monitor mikori?

monitor kábel?

probáltad cserélni? ujrabedugni? joban öszecsavarozni csatlakozót

gép áram kábelét cserélted?

netán probáltál feszültség szabályzót már?

vagy gonolkodtál szünetmentes tápegységen?

nemtudom milyen lehet az áramelátás nálatok

netán nem lehet hogy tulzotan beszoritod gépet valahova? vagyis nem szelözik és túlmelegszik?

2012. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szervizben ot voltál?

terhelték játékokal?

levolt véve oldala?

2012. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem az én gépemről van szó, egyik ismerősé, csak engem is megkérdezett, azért érdeklődöm itt. Egyébként ma vitték el a gépét, processzorhűtőt cseréltetnek benne. Egyébként igen, a szervizben is játékokkal tesztelték, mert csak játék közben mutatkozik a probléma. És a szoftverhibát azért zárnám ki, mert a srác 3 operációs rendszertől kezdve mindent kipróbált már. Elég régóta keresi a megoldást. Én javasoltam neki hogy másik monitoron, más kábelekkel, másik konnektorra kötve próbálja ki. Láttam hogy a gépe egy ilyen elosztóban az elosztó típusú konnektorba van kötve, még a gitárerősítő, 2.1, nyomtató meg olvasó lámpák mellett. Úgyhogy most a hűtéssel próbálkoznak, de állítólag ő processzorra valami 50 fokot, videokártyára játék közben meg 70 körülit mért. Megjegyzem nekem anno a Radeon HD4850 88 fokon futott játék közben. Azért köszi a sok segítséget, majd mutatom neki a válaszokat!:)
2012. máj. 22. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!