Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom szabalyozni cpu...

Duce79 kérdése:

Hogyan tudom szabalyozni cpu ventillatoranak fordulatat?

Figyelt kérdés
Vettem egy msi 990xa-gd55 alaplapot, hozza egy amd 8120as bulldozer processzort. A gyari hutot, azonnal lecsereltem egy thermaltake hutore. A gondom a kovetkezo, nem lehet allitani a fordulatot, folyamatosan 2600an porog... a venti, 3 tűs, ez lehet a gond? Mert a biosban minden autora van allitva, es hiaba 35 fokos a proci, nem veszi vissza a fordulatot, ami az esti csendben, bizony zavaro. A speedfan progival sem jutottam semmire. Koszonom a valaszokat, es bocs az ekezetek hianyaert, de telefonrol irok! Ciao!
2012. máj. 22. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
nézd meg a deszka biosában/uefiében hogy a ventillátorokat beállító résznél van-e fesz szabályós venti állítási mód, ha csak pwm-es akkor ezt szívtad
2012. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg 3 tűs csatlakozóra dugni a ventit, hátha az tudja szabályozni. Az az alaplapot nem ismerem, de hátha van egy második cpu venti csatlakozó, ami 3 tűs.
2012. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Találtam feszültség szabályozást, de pontosan nem tudom melyik lenne a cpu ventilátorára vonatkozó... Mit kell keresnem, és le kellene vennem alacsonyabbra? Üdv!
2012. máj. 23. 07:43
 4/4 anonim ***** válasza:
általában fan1-ként/cpufan-ként hivtatkozik rá az alaplap, és beállítod silent mode -ra, és akkor alacsonyan tartja a venti fordulatot
2012. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!