Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon lassú az internet,...

Nagyon lassú az internet, lehet hogy a hálózati kártya rossz?

Figyelt kérdés

az asztali gépen nagyon lassú lett az internet (laptopon, telefonon tökéletes).

kb. 1-2 perc mire behoz egy oldalt, de van amikor "megjavul" és jó pár percig (gyors).próbáltam több böngészővel is, de mindegyiknél ez van. nincs vírus a gépen.


ez lehet azért van mert rossz a hálózati kártyám? vagy akkor egyáltalán nem lenne net?



2012. máj. 23. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Inkább arról lehet szó hogy valamit benézel.

Wifire kapcsolódsz de az asztalin gyenge a jel, az asztalin full sávszélen megy egy torrentkliens, elmókoltad a beállitásokat, stb.

2012. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 flr. ***** válasza:
csinálj egy speedtesten notin meg asztalin is.
2012. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Speedtest ugyanannyit mér mind két gépen (16 Mbps vagy több), torrent kliens nincs.

Megpróbáltam mobil nettel is (usb stickkel) hátha úgy jobb lessz de ugyan olyan lassú. Ha a modemből egyből gépbe dugom a kábelt akkor is ez van, wifi-vel is, és mobil nettel is.

2012. máj. 23. 15:31
 4/15 anonim ***** válasza:

Közvetlen csaltakozz a modemhez az asztalival, jelöld be hogy az IE legyen az alpártelmezett böngésző, az internetbeállitások között találsz egy olyan lehetőséget hogy az explorer beállitásainak alaphelyzetbe állitása.

Ezek után próba.

Ha nem segitett az asztalin hálókártyadrivert telepitsd újra, gép restart és próba.

2012. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 flr. ***** válasza:
igen jó lenne ha kilőnéd a switvhet/routert és úgy próbálnád.
2012. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 flr. ***** válasza:
switch*
2012. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

IE az alapértelmezett böngésző, beállításokat alaphelyzetbe állítottam de semmi.

hálókártya drivert frissítettem, gép reset de semmi javulás.


lehet hogy mégis valami vírus? (de nem hinném mert új a rendszer(XP), és nod32 se talált vírust)

van még valami ötletetek? nagyon jól jönne! köszi!

2012. máj. 24. 11:26
 8/15 anonim ***** válasza:

Utólag telepitett tüzfal elmókolt beállitásokkal? Ha van ilyen kapcsold ki egyelőre.


Futtatásba ird be hogy: netsh winsock reset nyomj entert majd miután befejezte a müveletet inditsd újra a gépet.


Itt már rég úgy tesztelsz hogy közvetlen a modemre van kötve az asztali, ugye?

2012. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

á köszi! ez a netsh winsock reset megoldotta!

köszi mindenkinek!!!

2012. máj. 24. 13:57
 10/15 A kérdező kommentje:

nna. mégsem

rá fél órára ugyan az...

rossz háló kártya nem szokott ilyet csinálni? (mást már nem tudok elképzelni, csak hardveres hibát, nem tudom mi lehet a baja...


van még valami tippetek?

2012. máj. 25. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!