Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios-ba találtam egy ilyen...

Gaben9393 kérdése:

Bios-ba találtam egy ilyen beállítást hogy " Load Optimized cpu oc setting" itt ha rá megyek be hoz % értéket mellé pedig MHZ-t. Pl. : 5%-3100MHZ . Ez így növekszik. Mi ez? Mit lehet itt állítani?

Figyelt kérdés

2012. máj. 25. 21:47
 1/3 Panda Péter ***** válasza:
előre beállított tuning. nálam ez az alkoholmentes sör vagy a gumiővel való szexelés kategóriája.
2012. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A processzorodat tudod túlhajtani vele.

Általában elmondható, hogy egy processzor nagyobb teljesítményre is képes, mint amire beállították. Ez minden egyes darabnál más és más, sok mindentől függ, mennyire lehet túlhajtani egy procit. Vannak nagyon extrém esetek, amikor akár 80-100%al is lehet, de átlagban a 30-40% már jónak mondható.

Ha nem értesz hozzá, ne piszkáld, előtte nézz utána, tönkre tudod tenni vele.

Az auto tuningot nem ajánlom, túlfeszeli a gépet, mint állat, semminek sem tesz jót.

2012. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ezt csak láttam a BIOS-ba nem állítottam én semmit.. meg nem is akarok csak kiváncsi voltam hogy mi ez..:)
2012. máj. 25. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!