Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik-e olyan WiFi router,...

Létezik-e olyan WiFi router, amellyel kb.2 km-es sugárban lehet jeleket küldeni az éterbe?

Figyelt kérdés

Délelőtt rengeteg a melóm, de az ebédszünet után végigunatkozom a délutánt a munkahelyemen. Kb. 1500-2000 méterre lakom a munkahelyemtől. Direkt vettem egy táblagépet, hogy netezhessek a melóhelyemen, mivel a munkahelyin bizonyos oldalakra korlátozták a hálózatot. Pechemre sem az irodában, sem az épület környékén nem működik a 3G (itthon meg szinte a teljes sávszélességen nyomom a tableten a mobilnetet jó idő esetén).


Egy wifi-hálózatot el tudok érni a tablettel a melóban, de az annyira lassú, hogy perceket kell várni, mire normálisan elküldök egy magán-emailt.


Mi a teendő? Létezik valami kültéri antenna, amellyel megerősíthető az otthoni wifi-hálózat hatótávolsága? Vagy rábattam?


2012. máj. 26. 08:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Létezik, de elég drága, és a fogyasztása is brutális. (Nem tudom sajnos fejből a nevét, de azis valami, hogy létezik ilyen cucc.)
2012. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem a router küld messzire, hanem az antenna. Ez két külön szerkezet. Az antenna a legtöbb routeren letekerhető. Bemész számtech boltba, elmondod, hogy antennát szeretnél a routeredre. Az antennák DBI értékre vbannak osztva. Ez az erősséget mutatja. A wifi egyenes vonalban terjed. Nem körsugárzós, hanem célantennákkal jobb eredményt érsz el. Annyi, hog forgatod.
2012. máj. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első fal (vagy éppen fa) megfogja a "több km-es hatótávolságú" antennával kiadott jelet is. Mindkét oldalon irányított antennával és tényleges rálátással a két pont között megoldható a dolog, de amit szeretnél az gyakorlatilag esélytelen.
2012. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!