Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core 2 Duo 2.4GHz E4600...

Intel Core 2 Duo 2.4GHz E4600 mennyire felelne meg játékoknak?

Figyelt kérdés

A jelenlegi gépemben egy Intel Pentium Dual Core 3.0 GHz-es proci van és ez már nagyon elavult és ennél jobbat nem tud befogadni az alaplap,ezért azon gondokozok hogy cserélném az egész gépet,de új 4+ magos gépre most nincs pénzem.Szerintetek megéri Intel Core 2 Duo 2.4GHz-es gépre váltani játék/teljesítmény szempontjából?A RAM graff kártya ugyan az maradna mint most


4GB DDR2

Geforce 9400GT 512Mb


Szóval a proci illetve az alaplap lenne a lényeg az új gépben.

Az alaplap ASUSTeK Computer INC. 2A73h az említett Intel Core 2 Duo-val.Szerintetek megéri erre váltani vagy nem lenne számottevő különbség?

Nem kell hogy maxon fussanak a legújabb játékok csak elfussanak,a jelenlegi konfig már nem bír el velük.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. máj. 29. 00:59
1 2
 1/11 Mulderpapa válasza:
Ezzel a videókártyával nem fogsz tudni játszani az újabb játékokkal, azt mindenképp cserélned kell. Mi a mostani Dual Core procid típusa? D925?
2012. máj. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A jelenlegi procid nem olyan rossz. A videókártyád gyenge, azt cseréld le! Milyenre? 1GB lehetőleg ddr5, esetleg ddr3, minél erősebbre, amire futja a pénzedből. Nvidiában nyilván valmi GTS, ATI-ban fogalmam sincs, nekem már követhetetlen ez a sok HDxxxx elnevezés..
2012. máj. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Inkább VGA-t kéne cserélned, mintsem processzort.
2012. máj. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen a 9400GT elég gyenge, de a Pentium-D 3GHz se egy erőmű. Ha vannél is egy értelmesebb videokártyát (pl akár egy HD5670 szintű példányt), akkor már bőven kevés lesz az a Pentium-D, ami még az Athlon64 X2 4000+-nál is lassabb. A 2,4GHz-es C2D már jóval modernebb és gyorsabb a mostani procidnál, de ma már az sem számít jónak...például egy Radeon HD4850-5750-6750 ill. Geforce 9800GTX-GTS450(ezek kb azonos teljesítményűek) kártyához már kevés. Sokat költeni nem éri meg arra a gépre, de ha olcsón tudod beszerezni a procit és tudsz mellé szerezni egy HD4670-GTS240 karit, akkor már látványosan javulhat a helyzet, bár ma már ez is alsó kategóriás teljesítmény.
2012. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

E 4600-ossal egy 4850/4870 társaságában vígan futnak a játékok medium beállításokkal.

Árfüggő, melyiket mennyiért kapod meg, én egy 1 gb-s 4870esre mennék rá elsőnek, második egy GTS250/9800GTX+, ha még ez is sok a pénztárcának, akkor 9800gt/3870, de ezek már sok esetben elvéreznek, bár a jelenlegi vga-d 3xosa ez is.

2012. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk biztosan használható egy E4600+HD4850 páros, de közel sem hajtja ki a VGA-t az a proci. Anno a Hardver-teszt oldalon mennyire elvitte az eredményeket, amikor 2,6Ghz-es C2D-vel tesztelték a HD4850-t...később megismételték a tesztet egy 3,2GHz-es C2D-vel és máris kiderült, hogy mire képes a 4850...Én csak ebből indultam ki. Mondjuk az E4600 CPU 3GHZ környékére tornázva egy 4850 szintű karival már komoly javulás lenne!
2012. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindenkinek ment a pont.

Hát az a helyzet hogy a graff kártya miatt is cserélni akarom a gépet,mert gondoltam már rá hogy azt is cserélem,de ennél jobbat nem birok a jelenlegibe rakni mert a táp nem birná.Egy DELL gépem van és abban nem szabványos táp van hanem a DELL saját tervezésű tápja,a jelenleginél nagyobb teljesítményűt nem lehet bele rakni mivel nem gyártottak hozzá.Ezért graff kártyát sem tudom cserélni jobbra ebben a gépben már.Szóval a jelenlegi gépből teljesen ki lett hozva a maximum.Sem prociból,sem graff kártyából nem bír el jobbat.Ezért néznék valami konfigot,amiból jobbat ki lehet hozni majd idővel,de kezdésnek azért valamivel jobb legyen mint a jelenlegi.


Szóval ha megveszem ezt az Intel Core 2 Duo 2.4GHz-es konfigot és egyenlőre csak becsapom mellé a jelenlegi graff-ot,úgy nem lesz sokkal gyorsabb,mindenképp új graff kártya is kellene?

Például a MassEffect 3 még éppen hogy elfutna a jelenlegi gépen de amikor akció van,el lepi a területet az ellen akkor beszaggat.Mondjuk nem is igazán annyira "szaggat",hanem lassan reagáll.Mondjuk nyomom hogy tűz és eltelik 2-3 másodperc mire reagál.Húzom az egeret balra,szintén.Ezen nem segítene az Intel Core 2 Duo 2.4GHz? A graff miatt lassul be inkább?

A jelenlegi gépben Intel Pentium D 945 van azt hiszem,de lehet 935 már nem emlékszek XD

2012. máj. 29. 12:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát a 9400Gt-ből sokkal többet egy e4600 sem fog kihozni.

A lassú reagálás simán lehet vga gond, sokat kéne számolni hirtelen, azt meg nem neki találták ki.

Egy 5k-s 3850essel is jobban jársz, azzal már simán fut a mass effect 3, a fogyasztása sem magas, elbírja a Dell táp is.

Szvsz. én nem költenék már erre a gépre, elég indokolatlan. Csak a költségeket növeled, de lényegében nem érsz el semmit.

2012. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom hogy a graff amit irtál tényleg elbirná-e a tápom mert a gépemben 275W-os táp van és ez a max ebbe a DELL tipusba ami nekem van.Amikor vettem a 9400GT már akkor a legtöbb graff-hoz 350+W-os táp kellett.De még ha el is birná,low profile kompatibilis graff kellene mivel mini házról van szó.De mindegy mert nem is akarok erre költeni már,tudom hogy sokkal többet ebből már nem lehet kihozni,szóval mindképp új konfig után nézek és akkor nézek egy új graff-ot is az új konfigba.


Köszönöm a választ,ment a pont.

2012. máj. 30. 10:58
 10/11 anonim ***** válasza:

hát akkor max. 9600GT Green Edition:)

Az jött ki ilyen low profileban, Zotac dobta piacra, de ez csak tűzoltás, igazából az egész cuccot cserélni kéne.

2012. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!