Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megvettem egy üzletben a...

Megvettem egy üzletben a 2003-ban kiadott X-men dvd filmet díszcsomagolásban, mennyi lehet a dvd lemez várható élettartama, ha már 9 éves?

Figyelt kérdés
Megvettem egy üzletben a 2003-ban kiadott X-men dvd-t díszcsomagolásban, mennyi lehet a dvd lemez várható élettartama?

2012. máj. 30. 10:43
 1/6 A kérdező kommentje:
X-MEN 1.5 a címe, ez az első rész, és dupla lemezes extra változat
2012. máj. 30. 10:44
 2/6 Csiß ***** válasza:
Nyugi.A műanyag lassan bomlik le.Főleg ha tokban van :P
2012. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mármint a rajta lévő film meddig lesz nézhető, arra gondoltam:D
2012. máj. 30. 10:49
 4/6 Csiß ***** válasza:

"Egy közönséges DVD élettartama, jó tartási körülmények közt 10-15 év. Érdemes fénytől védett, hűvös, páramentes helyen tartani őket. Léteznek archiválási minőségű DVD-k, ezek élettartama hosszabb (100 év). Áruk a normál DVD többszöröse (5-6X).

A DVD-lemezek élettartama igencsak szóródik. Az ismert NIST-tesztek szerint csupán a vizsgált termékek 47%-ának becsült élettartama van túl a 15 éven. A legrosszabb eredmény 1,9 év a becsült élettartamra.[1]"


-wiki

2012. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
úgy tudom a filmes dvd-k élettartama jóval nagyobb, mint az üreseké, és préseléssel készülnek
2012. máj. 30. 12:03
 6/6 Csiß ***** válasza:
akkor a leírtakat szorozd meg hárommal :) passz.ennél többet nem találtam (bár őszinte leszek nem is kerestem :P )
2012. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!