Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyibőllehet kihozni egy...

Mennyibőllehet kihozni egy számítógépet, ha sajátmagam készítem el?

Figyelt kérdés

Most lettem nyugdíjas és sok szabadidőm van, de nem akarok állandóan a szomszédtól netezni. Egy új gép nagyon drága lenne és egész életemben saját magam szereltem meg mindent. Sose hívtam tv szerelőt vagy viz és gáz szerelőt, hanem a saját leleményemből és paraszti eszemből boldogúltam és most is erre számítok.


Lényeg az, hogy most kezdtem foglalkozni elektronikával. Már ismerem a tranzisztórt és tudok kimenő karakterisztikát rajzólni, meg tudom mi az az emitter áram és kollektór áram, gyorsan tanulok. Egy komplett asztali számítógép amin most csetelsz az menyibe menne így?


2012. máj. 31. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Így nem lehet számítógépet építeni. Több százmillió tranzisztorra volna szükség, ráadásul diszkrét elemekből meg sem lehet építeni.


Úgy lehet és érdemes megépíteni, ha az ember készre gyártott alkatrészeket vásárol és összeszereli. Így néhány tízezer forintból ki lehet hozni.


Bár erős a gyanúm, hogy a kérdés kamu.

2012. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Otthon nem lehet nulláról csinálni egy gépet:)

Használt, úgymond "netezős" gépet 15 ezer forintért már lehet venni.

2012. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Komplett asztali gép nem menne így. Ezeknek minden egyes komponensét robotok százai teszik helyére, makulátlan tiszta környezetben. Egyébként is kicsit más dolog TV-szerelőt hívni és TV-t építeni, számítógépszerelőt pedig tényleg el lehet kerülni.

Egy komplett asztali gép 80-100-ból megvan, ami nem a legújabb, de rendesen használható.


És igen, kamugyanús:)

2012. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pontosítsunk. Magad akarsz összerakni egy gépet kész alkatrészekből vagy azokat is magad akarod összerakni?


Ha az előbbi, akkor pontosan annyiba, amennyiért megveszed a különböző hardvereket (alaplap, processzor, memória, merevlemez, stb...). Ha az utóbbi, akkor szerintem most add fel. Processzort például nem lehet csak úgy összedobni a garázsban, ahhoz olyan precíz gépek és eljárások kellenek, amikkel még most is csak néhány igazán nagy cég rendelkezik a világon.


Olcsóbban kijössz, ha veszel valami használt, de üzemképes gépet, elvégre a netezéshez nem kell túl nagy rendszerigényű gép.

2012. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kopasz555 válasza:
Ahogy olvasom kb 23 forintodba kerülne a telefonhívás hogy aki ért hozzá rakjon össze egy gépet a további költségeket ő majd magmondja.
2012. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha csak internetezésre kell, alkatrészekből összevásárolva 40-50.000Ft-ból össze lehet hozni egy használható, új gépet.

Használt alkatrészekből 10-15.000Ft-ból is kijön.


Egy crt monitor 1-2000Ft-ból megvan, a gépház táppal szintén kb. 1-2000Ft. Olcsó, régi alaplapot processzorral max. 5000-ért be lehet szerezni. Egy használható merevlemez 3-5000Ft. Billentyű, egér újan 1-2000Ft darabja, használtan kb. fele. Érdemes még egy hangfalszettet venni, az használtam 2-5000Ft. A szoftverek meg megoldhatók ingyenesen.


Amiket írtam, minimum árak, a felső határ természetesen itt is a csillagos ég. Vaterán érdemes keresgélni, ott komplett használt gépek is vannak egész olcsón.

2012. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!