Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány MHZ-es memóriát vegyek bele?

Szabó Gy kérdése:

Hány MHZ-es memóriát vegyek bele?

Figyelt kérdés

Gigabyte GA-8I865GME-775-RH

Intel Celeron D 341, 2933 MHz (22 x 133)

Jelenleg ez van benne:

512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-4-4-8 @ 200 MHz)

Milyen videókártyát lehetne még beletenni?

Mostani:ATI Radeon 9550 (RV350)


2012. jún. 2. 10:45
1 2
 1/11 Panda Péter ***** válasza:
nem akarlak elszomorítani, de ebbe a gépbe már semmit nem érdemes venni. egyszerűen nem éri meg.
2012. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom! Nem az enyém a gép.Én csak XP-t raktam rá és fel kell mérnem,hogy mit lehetne bele tenni.Mindenképp szeretnék ajánlatot kapni.Összeg nem számít,mert szerintem úgy se költ rá,de másként nem igen tudom rábeszélni a platformváltásra.
2012. jún. 2. 10:56
 3/11 cipi8 ***** válasza:

Inkább egy új konfigra gyűjtsél mert ez nagyon gyenge hiába veszel most kártyát másikat mert ez is még a régebbi AGP csatolósn nem leszel vele nagyon előrébb. A memóriát is csak max 2 GB-ig tolhatod neki de a DDR1-ramok már eléggé drágának számítanak a mostani DDR3 szabványhoz képest, A prociról nem is beszélve főleg csak azért is mert Celeron ami igazán iradai gépekbe való.


Hiába fejlesztesz már ezen ez akkor is elavult és gyenge marad a mostaniakhoz képest hanem is újat, de akkor legalább valami 2 magos DDR2-es konfigra gondolj mert már az is mérföldekkel körözi le a mostanidat. De legalább már ebbe tudsz pakolni PCI Expresszes VGA-t ami szintén jobb mint a régi AGP-s. Egy ilyen konfigon már a Win7-is elfut vígan.

2012. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 cipi8 ***** válasza:
Nézzetek akkor széjjel a vaterán. Lehet beletenni VGA-t ami AGP-s, de ennél a gépnél a Ram és a proci az elsődleges ami visszafogja. Ramot max 2 GB-ig tudod bővíteni veszel bele egy 1GB DDR1-est max itt csak 400MHz lehet a freki, gondolom úgysem támogatja a deszka a dual channel-t. A procit meg úgy nézzetek bele hogy előtte azért lessétek meg hogy milyet támogat az alaplap. Amit mondanom se kell gondolom hogy hol kell kideríteni.
2012. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Proci biztos,hogy nem lesz cserélve.

Memóriát az ajánlom neki.Természetesen csak 2 GB tud,de az is jobb,mint az 512.A MHz-el vagyok bajba.A cerkához kellene igazitani ill.venni.A kártya az nagyon kétséges.Ebbe a gépbe nem olyan szar a 9550./Nekem is volt anno/Sokat nem hiszem,hogy előre lehetne lépni itt.Ám én mégis konkrét típusokat kérnék,hogy árat tudja nézni.

2012. jún. 2. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel proci ném lesz cserélve se videokártya

marad a ram az ugy 4-5ezer forint 2x1gb

szoval mi is a kérdés?

egy proci amit max elbirna 4-5ezer szintén

mindenţ használtan éri meg csak de "újonan" is kb enyi de teljesen újonan sehol se lelsz

egy agp s kártya meg aminek eben a gépben értelme is van max 10-15ezer forint

de azt is inkáb használtan jó

5-8ezerért már hozádvágnak egy job félét

.

ha nem fog fejleszteni mért kelenek konkrét linkek? amugy se lehet nagyon mivel használt dolgok mindég változnak

ha meg fog akoŕ mért is?

szövegszerkesztésre ez is elegendö és 2gb is elég felesleges bele

"jójó" a 9550 de azért ma már semire se jó

2000/2002es játékokal akar jáţszani?

2012. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bizony hihetetlen játékokkal játszik.Persze a gépereje meghúzza a limitet.Ez van neki,ezzel kell beérnie,de egy kis plusz memória nem árt neki.Hiába akarom rábeszélni a váltásra,nem tudom.Ha vesz bele valamit,akkor most fizeti meg a tanulópénzt.Le se merem írni,mit fizetett ezért a kövületért.
2012. jún. 2. 12:24
 8/11 anonim ***** válasza:

ezért amit kérdésben irsz?

ez extrán túlárzva 20ezer forint

ha normális a mervelmeze akkor 25 talán

.

irtuk ramot vegyen ha nagyon akar árát is irtuk

szóval nincs tul tárgalva?:D én töröltem kérdést

ja videokártáyval meg ne nagoyn foglalkozon

ha mégis vene midnegy milyen csak kicsit jobb legyen mint mostani és árban böven 10ezer alatt legyen

2012. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
amugy tudom hogy ezel is elindul ujabb játék is mint amit irtam de hát nem tul élvezhetöen azért...
2012. jún. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Néztem én is a vaterás árakat,hogy kaptam pontos típusokat ,de még azok is drágák ebbe a gépbe.Fölösleges megvenni bele.Egy olcsó 512-es memó még elfér benne.Nem nagy pénz.Egy COD 2-nek mindegy,hogy 1GB vagy 2GB.Ennek tényleg befellegzett.

De ez nem az én döntésem.Megmutatom neki a hozzászólásokat és az árakat.A tulaj dönt.Kösz mindenkinek a segítséget!

2012. jún. 2. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!