Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy notebook egyáltalán...

Ha egy notebook egyáltalán nem reagál a bekapcsoló gombra, akkor annak milyen okai lehetnek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Van egy Toshiba Satellite A500-D1N noti, amely 45.000 ft-ért eladó.A legnagyobb problémája, hogy ha hálózatra van dugva, akkor a LED-ek világítanak, viszont a bekapcsoló gombra nem reagál egyáltalán.Mi lehet az oka? A táppellátásra, vagy az alaplapra gondoltam, mivel ha a proci,ram,vga valamelyike kimegy, attól még be kellene kapcsolnia.Ha a tápellátással vannak gondok, akkor annak mennyi lehet a javítása?


A noti további problémái: nincs benne HDD,német billentyűzetes ( Ausztriából lett behozva, mint rossz notebook), nincs töltő, nincs driver.Szerintetek érdemes megvenni, és tudnék belőle egy 10k-s hasznot csinálni?


2012. jún. 6. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát a tápellátást a legolcsóbb javítani, ha tényleg csak annyi baja van. Inkább akkor vedd meg, ha tutira el is tudod adni, javított laptopot kevesen vesznek, hiába mondod, hogy "csak" a táppal volt baj. Persze nem feltétlenül kell elmondani, hogy javított, de illik
2012. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eladni tuti el tudom.Arra lennék leginkább kíváncsi, hogy mi lehet a problémája.
2012. jún. 6. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor nem kapcsol, ha hálózatra van kötve?

akkut tölt és arról megy?

2012. jún. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sehogy sem megy.
2012. jún. 6. 15:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha az alaplapja hibás, akkor sem feltétlenül kapcsol be.

Én ASUS-t láttam, amin a memóriavezérlő IC ment ki, az sem reagált semmire.

2012. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem igazán lehet tudni, hogy mi baja.Valami alaplap teszter van notikhoz?
2012. jún. 6. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Létezik, de olyat még csak szervizben láttam
2012. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van apámnak ismerőse, akinek van notebook szervíze, aki megcsinálná úgy, hogy nem kell munkadíjat fizetni.Akkor el kéne vinni oda.Ahogy most nézegettem, egy Toshiba töltő 10k körül van.Egy HDD 15 mondjuk.Idáig 25k.Meg van ugye az ismeretlen hiba, aminek a javításáról nem tudjuk, hogy mennyi lenne.AkkorIdáig akkor 70 a gép meg minden, a hiba orvoslása nélkül.Egy ilyen notit mennyiért lehetne eladni?
2012. jún. 6. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!