Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek asztali gépet...

Szerintetek asztali gépet vagy laptopot vegyek hogyha (büvebben lent)?

Figyelt kérdés

Főleg videószerkesztéssel és modellezéssel foglalkozok (After Effects, 3D Studio Max) és egy olyan gépet v laptopot akarok venni, amelyik elég gyorsan renderel és gyorsan dolgozza fel az adatokat.

Mindezek mellett azért szeretnék játszani is vele, nem annyira nagy játékokkal, de egy olyan Empire Total War, Force Unleashed II, Star Trek Online szintű játékok jók lennének ha elfutnának.


Szóval szerintetek, akkor mit vegyek? A laptop mellett szól, hogy ott nem kell venni hozzá pluszba laptopot meg klaviatúrát.


2012. jún. 6. 15:28
 1/10 A kérdező kommentje:
*(utolsó mondatba) monitort meg kalviatúrát
2012. jún. 6. 15:30
 2/10 flr. ***** válasza:

igen am de a laptop kisebb teljesítményűbb(extrém esetektől eltekintve).

Ha nem fontos a hordozhatóság egyértelműen asztali.

2012. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 I(L)TECHNO ***** válasza:
Erre a célra én a desktopot ajánlanám
2012. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a relative kis képernyő, és kis felbontás miatt maradnék az asztali gépnél, Videó és/vagy kép szerkesztésénél nem mindegy hogy mekkora monitoron bámulom az egészet. Anno amikor beruháztam egy 1680x1050 felbontású monitorra, hát ég és föld volt az előzőhöz képest a különbség. a videó szerkesztésénél kimentek a menük a szélre, és végre nem egy bélyeg nagyságú munkaterület maradt a szerkesztésre középen.


Summa-summárum, én egy asztalira szavaznék egy jó nagy monitorral :)

2012. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, általában nagyobb teljesítményre számíthatsz egy asztali gép esetében. Meg az sem mindegy, hogy a videót 15,6 vagy 22 hüvelykes monitoron szerkeszted.
2012. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, bár engem főleg az érdekelne, hogy melyiktől várható el a nagyobb sebesség, illetve melyikből lehet olcsóbban erősebbet kapni?


Meg még ha valaki megmondaná azt is megköszönném, hogy az miért mondják, hogy a laptop gyengébb mint az asztali?

2012. jún. 6. 16:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert a laptopot elsősorban a hordozhatóság miatt tervezték, nem pedig komolyabb 3D munkára vagy játékra. Ezekben kis alkatrészek vannak, kis órajelekkel és kisebb teljesítménnyel. Ha nem a legfontosabb szempont a hordozhatóság, mindenképpen asztali gépet vegyél.
2012. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már megmondtuk. Notebookba nem lehet csúcsteljesítményű elemeket tenni, mert egyrészt nem megoldható a hűtés, másrészt rettentő hamar lemerülne az akksi.
2012. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 flr. ***** válasza:

Egyértelműen az asztali gépeknek jobb az ár érték aránya..

felhasználási területtől függően ugyanannyi pénzből egy 2szer 3szor erősebb asztalit kapsz..


A notebookokba kisebb teljesítmény illetve fogyasztású procikat,VGAkat szoktak rakni..

Ezek vásárlásakor nem a teljesítményük hanem a hordozhatóságuk a fontos.

2012. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, asztali gépet vegyél.
2012. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!