Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehetséges, hogy itthon...

Hogy lehetséges, hogy itthon nem működik a gépem, máshol meg igen? Ötletek?

Figyelt kérdés

AMD Tualathin gépem pár hete elkezdett halódni. Volt, hogy többedszerre sikerült elindítani és utána is csak lemezről bootolt be.

Aztán se kép se hang, be se lehetett kapcsolni. Elvittem egy hozzáértő ismerőshöz, aki kipucolta, kivette a procit, RAM-ot, stb, utána működött nála. Hazahoztam, megint se kép se hang. Visszavettem, elsőre elindult, de utána már nem. Tápot cserélt (vadiúj tápot tett bele), többször kipróbálta, simán tudta ki-be kapcsolgatni. Hazahoztam, nálam se kép se hang.

Próbáltam különböző tápkábelekkel, különböző konnektorokban. Ugyanazzal a tápkábellel egyébként másik gép simán működik.


Valami ötlet, hogy mi a csuda lehet ez, hogy nála működik, nálam meg nem?


2012. jún. 8. 23:54
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja, amúgy az alaplap lámpája világít zölden és az USB-eszközök is (egér).

De semmi nem indul el bekapcsoláskor. Illetve nagyon ritkán elindul a hűtő.

2012. jún. 9. 00:00
 2/10 anonim ***** válasza:

Az nem AMD Tualatin , a P3-asok voltak tualatin magosak, az meg Intel gyártmány.


Egyébként pontos konfig kéne, de valószínűleg az alaplap haldoklik, 10év fölött lehet már az a gép.

2012. jún. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Döglődik a konnektorod, leesett a földelés valszeg.

Tedd át másik konnektorra és jó lesz.

2012. jún. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, hogy valószínűleg rosszul írtam (az előző volt Tualathin), de a konfigot nem tudom most megnézni, mivel be se tudom kapcsolni. :(

Úgy 5 éves lehet max. De még ha alaplap is, az hogy lehet, hogy másnál simán működik, nálam meg nem?

Kb. 5-6X lett ki-be kapcsolva a másik helyen. Nálam meg egyszer sem indult el.

2012. jún. 9. 00:19
 5/10 A kérdező kommentje:

Már próbáltam másik konnektorban, többen is!

És ugyanazokban a konnektorokban másik gép működik.

2012. jún. 9. 00:20
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy AMD Athlon 64, ha ez számít...
2012. jún. 9. 00:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, megoldódott, köszi mindenkinek.
2012. jún. 9. 11:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,


Leírnád a megoldást?


Nekem is hasonló van.

A házon kívüli konnektorokban működik, bent nem, pedig valamelyik ugyanazon a fázison van.

Állítólag a vezetékekkel lehet a baj, és amikor több áramot akar felvenni hirtelen, nem sikerül és a táp inkább lekapcsol.

Tehát az egész házban cseréljem ki a vezetékeket egy alaplap miatt????

2012. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem végül alaplapot kellett cserélni, az oldotta meg véglegesen a problémát. Egyébként kiderült, hogy több csatlakozó is zárlatos volt az alaplapon (pl. usb-portok), és az hol érintkezett, hol nem.
2012. dec. 1. 16:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Azóta nekem is megoldódott.

Bios t kellett frissítenem.


Most egy kicsit kivagyok.

Amiket leírtam, mind igaz, egyik konnektorban ment, a másikban nem. A konnektor földelés nem játszott szerepet, mert azt kiiktatva is teszteltem.


Gyerekek, több diplomás vagyok, felsővezető, de már ott voltam, hogy a falat átfúrom, ugyanis fél éve egy másik alaplap is így szállt el, de azt a végén már sehogy se lehetett be kapcsolni.

2012. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!