Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki megtudná mondani ha...

Mohamed Ahban Rashid kérdése:

Valaki megtudná mondani ha Asrock z68/z77 professional alaplapokon egyszerre több pci-e 3. 0 x16 slotot használok mindkettő x16-ként működik?

Figyelt kérdés
Mert elég sok alaplapnál ha több van használva akkor az egyik/mind2 csak 8x lesz.

2012. jún. 9. 06:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha mindkettőt használod akkor x8/x8 módban működik mindkét lapnál, és a z77 lapon van csak PCI-Express 3.0.
2012. jún. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

x16 ban müködös több kártyát kiszolgáló alaplapok elég drágák (meg ritkák is még)

70ezer? a minimum legalább...

2012. jún. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A z77 alaplappal nagyon sok gond van, rengeteg amerikai és európai fórumon írkálják, hogy lefagynak a gépek és laggol az egész rendszer, arról nem beszélve hogy a Z77-es alaplapokon nincsen PCIe 3.0 ás foglalat az csak odavan bigyesztve a logó, de nem lehet vele kihasználni egyáltalán, csak ha Ivy Bridge proci van benne és abból is az i5-ös proci kell hozzá.


Elöször Én is oda voltam meg vissza a Z77-esért aztán kicsit kutakodtam utána, pedig már oktoberben terveztem ha megjön a fizum hogy megveszem a Gigabyte vagy Asus Z77-est...és rájöttem hogy nem éri megvenni, mert a Z87-es alaplap sokkal jobb nála és magasabb órajelen akár SLI-ben is lehet 2 videókártya hozzá...

Arról nem beszélve hogy a Z87-es alaplap már fogad 4. generációs Ivy Bridge i7-est még elődje összevissza akad és folyton laggol a gép.


Kár mert nekem is tetszett főleg hogy ár arányban is jó volt az ára, de sajnos cumi lett volna megvenni úgy hogy marad a Z78 as alaplap lehet hogy 9 ezer ft-tal drágább de legalább nem szívok vele mondjuk 3 év múlva...


Üdv!

2013. szept. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*javítás Z87-et akartam írni sorry...fordítva gépeltem be.
2013. szept. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!