Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csíkozik a monitorom mi lehet...

Csíkozik a monitorom mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

tehát a gépem 430W-s táp, asus p4pe2-X alaplap, DDR 2x512 Mb ram, videókártya ATI Radeon 9200 Family Corporation 128Mb, 80Gb vinyó, + 2Tb USB háttértároló, monitor SynyMaster 795Mb

tehát a lényeg annyi hogy próbáltam róla screenshoot-t csinálni de a képen nincs rajta a hiba, és a csíkozás eléggé aránytalalan, mintha a szövegek a formák és az egér vetné a szürke csíkozású árnyékot. van amikor órákig nem jön be, van amikor már az XP betöltését is kiséri,

okozhatja ezt esetleg a telefon ami az íróasztalomon van, vagy a hangfal szett, ami 2.1-es Logitech a 2 oldal hangszoró 32-32Wattos az asztal alatt meg egy 64 Wattos mélynyomó, kipróbáltam hogy távolabb tettem őket de akkoris, kikapcsolom a monitort várok kicsit visszakapcsolom és ugyanolyan, próbáltam mágnesteleniteni a monitort de akkoris marad a csíkozás, gondol egyet és eltűnik.. ötletek?



2012. jún. 10. 21:51
 1/7 MaXXeGee ***** válasza:
Szerintem a monitor lesz a hibás, ha módodban áll, érdemes kipróbálni egy másik monitorral (kölcsönkérni 10 percre a szomszédtól)
2012. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
van egy régi monitor a raktár szobában, azzal kipróbálom
2012. jún. 10. 22:12
 3/7 MaXXeGee ***** válasza:
Ha nem ez volt, akkor meg a videókártya a ludas, elsőre annak a driverét kelleen ujratenni, ha ez sem, akkor cserélni. Más nem nagyon szokott ebben szerepet játszani, de így látatlanban a monitort tartanám az esélyesebbnek.
2012. jún. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Panda Péter ***** válasza:
csíkozás/pöttyözés általában VRAM (videókártya memória) hibára utal. sajnos azon csak a csere segít. próbáld meg másik monitorral, hátha nincs igazam, illetve próbálj szerezni egy csere kártyát is.
2012. jún. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel ezer éves gépről van szó, esélyesen régi analóg monitor van hozzá. Mivel a jelenség hol előjön, hol eltűnik, a VRAM és videokártya hibát nem tartom valószínűnek. Inkább a monitorkábel kontakthibája lehet, esetleg interferencia. A másik monitorral való próba alapján kiderül majd, de én először a kábelt mozgatnám meg.
2012. jún. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
próbáltam a kábelt hogy mozgattam össze vissza akkor se lett jó, mint a leírásba írtam hangfalak vannak a monitor közelébe, hiába veszem el akkor is csikos bár fordult már elő hogy amikor elvettem a csikozás pár mp en belül elmúlt
2012. jún. 11. 03:57
 7/7 anonim ***** válasza:
A gép konfigot minek írtad le? Tök mind1.. Szóval vagy panel vagy inverter hiba.. próbáld kicserélni a vga kábelt vagy használj DVI csatlakozót
2012. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!